Nezařazené

Feiyu Tech Vimble 2

Čínská firma Feiyu dodává celou škálu cenově dostupných příslušenství pro mobilní telefony, pro fotografování a natáčení videa. Jsou to teleskopické tyče, ale také gimbal držáky. Právě jeden z nich jsem si vyzkoušel.

Podstata je patrná z obrázku, jde o klasický gimbal stabilizátor, který ale v sobě skrývá teleskopickou vysouvací tyč. Dodává se v šikovném plastovém kufříčku na zip, i to je příjemný detail, Tyhle gimbaly jsou přece jen poměrně rozměrné a v brašně docela překážejí a nepotřebujeme je vždycky a pořád. V kufříčku jsou schované a bereme je, když je třeba.

Čínská firma Feiyu dodává celou škálu cenově dostupných příslušenství pro mobilní telefony, pro fotografování a natáčení videa. Jsou to teleskopické tyče, ale také gimbal držáky. Právě jeden z nich jsem si vyzkoušel.

Podstata je patrná z obrázku, jde o klasický gimbal stabilizátor, který ale v sobě skrývá teleskopickou vysouvací tyč. Dodává se v šikovném plastovém kufříčku na zip, i to je příjemný detail, Tyhle gimbaly jsou přece jen poměrně rozměrné a v brašně docela překážejí a nepotřebujeme je vždycky a pořád. V kufříčku jsou schované a bereme je, když je třeba.Když je to v kufříčku, vypadá to takto.Opravdu jsem tu věc nerozebíral, tohle je firemní tear down pohled na tříosé zařízený, které na základě impulzů z gyroskopu drží mobil v žádané rovině.Přístroj je to jednoduchý na inicializaci a ovládání. S mobilem komunikuje přes Bluetooth a s tím někdy bývají potíže. Tento Vimble se spáruje s mobilem takřka okamžitě, nic po vás nechce, jen volbu zařízení a vzápětí je spojení navázáno.

Tady dole máte veškerou strojovnu. Velká ploška je joystick, tím ovládáte gimbal ve třech osách. Pod tím je vypínač a ten slouží i jako přepínání režimu zamknout a sledovat. Dole je pak spoušť: jedno stisknutí exponuje fotku, když spoušť přidržíme, začne video, přičemž fotku lze pořídit i během natáčení. Z boku je zoomování obrazu.Z druhé strany je pak další tlačítko, jímž můžeme objekt zamknout i během panormování, nemusíme tedy natrvalo přepínat.Také appka Vicool je velmi příjemná na obsluhu, velmi snadno přepínáme na zpomalené video nebo časosběr. Samozřejmostí je i sledování tváře. Příjemné je i to, že se výsledky zapisují rovnou do camera roll, takže není nutné něco exportovat. Z pořízených záběrů se snadno udělá jednoduchý videoklip.

Shrnutí
Feiyu Tech Vimble 2 je příjemný jednoduchý gimbal v ceně za 3 tisíce. Dá se použít na formát jak na šířku, tak na výšku a je to zatím nejméně obslužně náročný přístroj tohoto druhu, na který jsem narazil. Funguje i jako selfie tyčka, přičemž i po prodloužení plně funguje vše, co fungovat má.


Chcete znát názor prodejce, znát aktuální prodejní cenu a vyzkoušet si gimbal stabilizátorFeiyu Tech Vimble 2?