Nezařazené

Dvanáct schodů fotoroku

Ano, tak se jmenuje naše průběžná soutěž. Uplynuly tři měsíce od zahájení dalšího ročníku a na schodišti v prodejně firmy Foto Škoda jsme zahájili první výstavu vítězných prací. Na vernisáž si udělali čas vítězka květnového kola Architektura Jaroslava Melicharová, Richard Horák, mistr Svatovítského chrámu, Bedřich Helan, člen poroty (pravidelní čtenáři si vzpomenou na Dvanáct měsíčků) a Vlastimil Raška, který se soutěže účastní od února a jeho práce nikdy nepropadnou bez povšimnutí. Autory přivítal pan Milan Škoda (zcela vpravo), od něho doleva Richard Horák, Vlastimil Raška, Jaroslava Melicharová a Bedřich Helan.


Richard Horák se ujal role vyfotit přípitek a zhostil se úkolu originálně, odleva Vlastimil Raška, Veronika Šimáčková, moje spolupracovnice, Jaroslava Melicharová, Ondřej Neff a Bedřich Helan.


Nezbude než připomenout fotografie, které jsou vystaveny. Jaroslava Melicharová zde má svůj mistrovský kousek pohotovosti a bleskové kompozice, pořízené v Abu Dhabi


V kategorii Architektura se dobře umístil i Richard Horák:


Na výstavě je i Rapsodie v modrém Bedřicha Helana:


Pokud jde o Vlastimila Rašku, ten přišel osobně, ale fotku jaksi nedodal včas. Takže aspoň připomínku:


Fotografie pravidelní čtenáři už viděli z mých průběžných referátů. Jenže opět se ukazuje, že fotka, to je to, co je na papíru. Na obrazovce je to jenom informace o fotografii, kdežto fotografie dokonale u Škody vytištěná a pečlivě adjustovaná a na výstavě prezentovaná, to je o deset tříd jinde, rozumějte výše.

Byl to moc hezký podvečer, pěkně jsme si popovídali o focení a o foťácích, a za tři měsíce, až se na schodech u Škody otevře další výstava, bychom rádi pozvali na setkání a popovídání ještě víc lidí. Je škoda se znát jen zprostředkovaně přes internet. Takhle u kafe je to mnohem lepší a ve FotoŠkoda je k tomu ideální prostředí.