Nezařazené

Dva objektivy Sony

Sony uvádí dva objektivy nejvyšší třídy, 100/2.8 STF G Master a 85/1.8. Jde o objektivy pro plnoformátové přístroje řady 7.

Sony uvádí dva objektivy nejvyšší třídy, 100/2.8 STF G Master a 85/1.8. Jde o objektivy pro plnoformátové přístroje řady 7.

Sony 100/2.8 STF G Master
V názvu nalezneme označení G Master, ano, to je nejvyšší třída Sony objektivů. STF znamená Smooth Trans Focus. Toto označení se objevilo na Minolta (později Sony) 135/2.8 STF a objektivu Laowa 105/2.0 STF provázené poukazem na apodiziační člen zařazený do optické soustavy. Jde o čočku vytvářející efekt kruhového přechodu, kdy střed je světlejší a přechod tmavne k vnějšímu okraji. Zmíněná Laowa má 14lamelovou clonu a kombinace s popsaným členem vytváří mimořádně jemný bokeh. Nový objektiv Sony 100/2.8 má clonu jedenáctilamelovou. Tisková zpráva zdůrazňuje, že zmíněný apodiziační člen nevytváří vinětaci, píše se tu výslovně, že vinětace je potlačena na minimum. Zaostřovací motory objektivu jsou ultrasonické. Objektiv je vybaven přepínáním do makrorežimu a je opticky stabilizovaný.


Sony 85/1.8
Tisková zpráva uvádí, že jde o ne-stabilizovaný portrétní objektiv pro bezzrcadlovky řady 7. Clona je devítilamelová a o ostření se stará zdvojený lineární motor. Oba objektivy jsou utěsněné proti prachu a vlhkosti. Stomilimetrový objektiv přijde na trh v březnu za cca 1500 dolarů, pětaosmdesátka také v březnu za 600 dolarů.