Nezařazené

Dva kompakty od Nikonu (info)

Amsterodam, Nizozemsko, 17. srpna 2010 – Společnost Nikon Europe uvádí dva nové kompaktní fotoaparáty série COOLPIX. Duo nových přístrojů zahrnuje model S1100pj s vestavěným projektorem, který je nástupcem oceněného modelu S1000pj, a všestranný model S5100 se speciálními technologiemi zaručujícími vynikající výsledky za nízké hladiny osvětlení.

COOLPIX S1100pj znovu dokládá, jak si společnost Nikon představuje sdílení snímků, videosekvencí a prezentací mezi lidmi za pomoci vestavěného projektoru se zlepšenou kvalitou obrazu a možností přímého propojení s počítačem. COOLPIX S5100 nabízí čtyři technologie pro překrásné noční snímky zahrnující optickou redukci vibrací (VR), vysokou citlivost ISO s nízkou úrovní šumu až do hodnoty ISO 3200, vylepšenou detekci pohybu a nový systém řízení záblesku. Oba nové modely fotoaparátů jsou vybaveny přesnými objektivy NIKKOR, obvodem Nikon EPXEED C2 pro digitální zpracování obrazu a legendárními funkcemi Nikon zaručujícími snímky nejvyšší kvality.

Mark Pekelharing, Product Manager Consumer Products u společnosti Nikon Europe B.V., říká: „Tyto nové přírůstky do série COOLPIX rozšiřují naši nabídku fotoaparátů pro každého, ať již hledáte nejnovější inovace nebo praktický kompaktní fotoaparát pro zachycení všech důležitých životních okamžiků. Fotoaparát S5100 nabízí vynikající kvalitu obrazu za dostupnou cenu, zatímco fotoaparát S1100pj pokračuje v unikátním prvenství společnosti Nikon v oblasti přístrojů s vestavěným projektorem. Možnost propojení fotoaparátu S1100pj s počítačem PC nebo Mac činí z přístroje velmi všestranné zařízení pro domácí i pracovní použití a usnadňuje více než kdy předtím sdílení snímků, prezentací
a dalších vizuálních dat.“

COOLPIX S1100pj – nový způsob sdílení snímků

S1100pj je nástupcem oceněného modelu S1000pj, prvního fotoaparátu na světě s vestavěným projektorem, a nabízí nový způsob prohlížení a sdílení snímků bez nutnosti použití dalšího vybavení a bez nutnosti shromažďování osob v blízkosti LCD monitoru fotoaparátu. Projektor s jasem 14 lumenů je o 40 % jasnější než jeho předchůdce a umožňuje projekci v nových prostředích, jako jsou méně zatemněné místnosti, a proti světlejším plochám. Fotoaparát lze propojit s počítačem PC nebo Mac a okamžitě promítat uložené snímky a prezentace prostřednictvím projektoru.


Fotoaparát S1100pj s obrazovým snímačem nabízejícím 14,1 milionů pixelů, širokoúhlým objektivem NIKKOR s 5× zoomem a 7,5 cm (3“) dotykovým LCD monitorem s extrémně vysokým rozlišením (460 000 pixelů) pro intuitivní dotykové ovládání není jen zábavnou hračkou, ale typickým vysoce kvalitním fotoaparátem Nikon. Přístroj je pro získání ostrých snímků ve všech situacích vybaven pěti funkcemi potlačujícími riziko rozmazání snímků a praktickými režimy, jako je Zjednodušený automatický režim a Inteligentní portrétní systém, které uživatele zbaví starostí se správným nastavením a vždy zaostří na správné místo.

Fotoaparát S1100pj uvádí také množství retušovacích funkcí pro maximální tvůrčí svobodu, mezi které patří například efekt objektivu rybí oko, selektivní kolorování monochromatických snímků a změkčení pozadí, takže se při retušování snímků není třeba vůbec přiblížit k počítači. Pro oživení prezentací lze použít vestavěné animace, hudbu na pozadí a přechodové efekty. Nakonec je zde funkce malování umožňující přidávat ke snímkům ručně psané poznámky, a to i během projekce.

COOLPIX S1100pj je dostupný v barevných provedeních black a green, a bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 8 990 Kč.

COOLPIX S5100 – vynikající snímky i za nízké hladiny osvětlení

S5100 je plochý, stylový fotoaparát s 12,2 milionů pixelů, vysokým výkonem v každé situaci a jednoduchým ovládáním. S tímto přístrojem se můžete i v noci, kdy je obtížnější fotografovat, spolehnout díky optické redukci vibrací (VR), vylepšené detekci pohybu a převratnému systému řízení záblesku na ostré a brilantní snímky. Fotoaparát S5100 rozpozná, jestli držíte přístroj v ruce nebo fotografujete ze stativu, a automaticky zvolí nejvhodnější nastavení pro snížení rizika rozmazání snímků a získání překrásných snímků za všech okolností.

Vyšší výkon systému zpracování obrazu EXPEED C2 znamená, že již ani v případech, kdy se fotografovaný objekt pohybuje, nepřijdete o perfektní snímek. A budete-li chtít zachytit více, je zde samostatné tlačítko režimu Video umožňující rychle a snadno zaznamenat videosekvence v kvalitě HD 720p. Přestože je fotoaparát S5100 vybaven objektivem NIKKOR s širokoúhlým 5× zoomem začínajícím ohniskovou vzdáleností 28 mm, je sportovní kovové tělo přístroje s oblými obrysy poměrně tenké. Měří pouhých 21,6 mm, takže jej lze snadno vložit do brašny nebo kapsy.

COOLPIX S5100 se dodává v šesti barevných provedeních: red, black, blue, pink, purple a silver. Přístroj bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 3 990 Kč.

Software ViewNX 2

ViewNX 2 je kompletní softwarový balík umožňující uživatelům rychle a snadno importovat, procházet, upravovat a sdílet statické snímky a videosekvence. ViewNX 2 je založen na velmi úspěšném softwaru ViewNX a nabízí velké množství funkcí silně převyšujících standardní nabídku operačního systému počítačů PC. Nově zabudované pokročilé funkce pro úpravu videosekvencí byly převzaty přímo z oceněné řady digitálních jednookých zrcadlovek Nikon a umožňují uživatelům vytvářet vynikající videosekvence. Software ViewNX 2 se dodává se všemi digitálními fotoaparáty Nikon a je k dispozici rovněž zdarma ke stažení.

Obvod EXPEED C2

Komplexní koncepce digitálního zpracování obrazu EXPEED využívá zkušenosti a technologie získané
a optimalizované během dlouhé historie společnosti Nikon. Nyní je zde nejnovější evoluční stupeň osvědčeného systému Nikon, EXPEED C2, dále rozšiřující možnosti fotografa nabídkou vylepšeného záznamu videosekvencí, vysokou citlivostí a maximální kvalitou obrazu. Obvod EXPEED C2 maximálně využívá výkon obrazového snímače a produkuje brilantní, živé snímky a videosekvence s jasnými barvami, minimální úrovní šumu a jemnou gradací.

Nikon my Picturetown

Pořízené snímky můžete nyní bezpečně zálohovat pomocí služby my Picturetown, zdarma dostupné služby společnosti Nikon pro on-line ukládání a sdílení snímků. Sdílejte snadno své fotografické vzpomínky s přáteli a uspořádejte si všechny vzácné okamžiky do on-line kolekcí. Získáte zdarma 2 GB volného prostoru pro uložení tisíců snímků a budete-li potřebovat ještě více, můžete navíc povýšit své členství na uživatelský účet Gold Account.

Nikon S1100pj


Nikon S5100Specifikace fotoaparátu COOLPIX S1100pj
Počet efektivních pixelů 14,1 milionů pixelů
Obrazový snímač 11 mm (1/2,3") RGB CCD snímač; celkem 14,48 milionů pixelů
Objektiv Objektiv NIKKOR s 5× optickým zoomem
Ohnisková vzdálenost 5-25 mm (ekvivalent 28-140 mm u kinofilmu)
Světelnost f/3,9-5,8
Konstrukce objektivu 13 čoček/9 členů
Digitální zoom Max. 4× (ekvivalent cca 560 mm u kinofilmu)
Rozsah zaostření (od objektivu) Cca 30 cm až nekonečno (při nastavení nejkratší ohniskové vzdálenosti), cca 50 cm až nekonečno (při nastavení nejdelší ohniskové vzdálenosti)
Režim Makro: cca 3 cm až nekonečno
Redukce vibrací (VR) Optická + elektronická
Další funkce pro snížení rizika rozmazání snímků Detekce pohybu (konvenční typ), funkce výběru nejlepšího snímku (BSS)
Citlivost (standardní výstupní citlivost) ISO 80,100, 200, 400, 800, 1600, 3200 (kombinace pixelů), 6400 (kombinace pixelů), Auto (ISO 80 až 800), Automatická regulace v pevném rozsahu (ISO 80 až ISO 200, ISO 80 až ISO 400)
LCD monitor 7,5 cm (3“) TFT LCD monitor s cca 460 000 pixely (HVGA) [odporový dotykový panel], technologií Clear Color Display a regulací jasu
Paměťová média Interní paměť (cca 79 MB), paměťové karty SD/SDHC/SDXC*1
Inteligentní portrétní systém Zaostřování s detekcí tváří/maximální počet detekovaných tváří 12 Detekce tváří, Priorita expozice na tvář, Zvětšení obličeje
Změkčení pleti Ano Během fotografování/přehrávání
Samospoušť detekující úsměv Ano Fotoaparát detekuje až tři usmívající se tváře osob; lze vypnout
Kontrola mrknutí Ano Funkce pořídí sérii dvou snímků; lze vypnout
Varovná indikace mrknutí Ano Lze zapnout/vypnout
Redukce efektu červených očí ve fotoaparátu Ano Automaticky digitálně koriguje efekt červených očí, nepoužívá předblesky
Sledování objektu*2 Ano Automatické blokování /aktivace autofokusu/restart sledování objektu není k dispozici
Motivové programy 17 motivových programů (Portrét, Krajina, Sporty, Noční portrét, Párty/interiér, Pláž, Sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Jídlo, Muzeum, Ohňostroj, Reprodukce, Protisvětlo, Panoráma s asistencí).
Automatická volba motivových programů Automatická volba motivových programů + 6 motivových programů

(Portrét, Krajina, Noční portrét, Noční krajina, Makro a Protisvětlo.

Videosekvence HD 720p: 1280 x 720/30 obr./s,

VGA: 640 × 480/30 obr./s, VGA: 640 x 480/15 obr./s,

QVGA: 320 × 240/30 obr./s, QVGA: 320 × 240/15 obr./s

Funkce D-Lighting Ano
Nastavení barev 5 nastavení barev (Standardní barvy, Živé barvy, Černobílé, Sépie, Kyanotypie)
Funkce Rychlé vylepšení Ano
Zabudované ozvučené prezentace Ano, vestavěné; Doprovodná hudba: 3 druhy skladeb; Obrazové efekty: 4 druhy
Funkce třídění souborů Funkce hodnocení, automatické třídění, přehrávání oblíbených snímků, zobrazení podle data
Rozhraní/Přímý tisk – kompatibilita Hi-Speed USB/PictBridge
Podporované jazyky 24 jazyků (arabština, čínština [zjednodušená], čínština [tradiční]), čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, maďarština, indonézština, italština, japonština, korejština, norština, polština, portugalština, ruština, španělština, švédština, thajština, turečtina
Projektor Jas: Max. 14 lumenů*3, velikost (úhlopříčka) obrazu: 12,7 až 119,4 cm (5“ až 47“); projekční vzdálenost: cca 0,26 až 2,4 m, doba promítání (výdrž baterie): cca 1 h při použití baterie EN-EL12; rozlišení (výstupní velikost obrazu): Ekvivalentní VGA
Zdroje energie Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL12 (1050 mAh),

Síťový zdroj EH-62F (volitelné příslušenství)

Počet snímků na jedno nabití (výdrž baterie)*4 Cca 220 snímků s baterií EN-EL12
Rozměry (šířka × výška × hloubka) Cca 100,8 × 62,7 × 24,1 mm (bez výstupků)
Hmotnost*5 Cca 180 g (včetně baterie a paměťové karty SD), cca 155 g (pouze tělo fotoaparátu)
Dodávané příslušenství Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL12, nabíječka baterií MH-65, dálkové ovládání ML-L5, dotykové pero TP-1, USB kabel UC-E6, A/V kabel EG-CP14, disk CD-ROM Software Suite, poutko.
Volitelné příslušenství Síťový zdroj EH-62F, kožená pouzdra (CS-S14, CS-S15, CS-S21, CS-S22).

*1 Nekompatibilní s paměťovými kartami Multi Media Card (MMC)
*2 Automaticky sleduje dotykem označený objekt
*3 Průměrná hodnota při dodání; podle standardu JIS 6911 (Metoda zápisu údajů o datových projektorech 2003); měření a podmínky měření jsou založeny na Dodatku 2
*4 Podle standardů CIPA pro měření výdrže baterií
*5 Podle standardů CIPA, DCG-005-2009

Specifikace fotoaparátu COOLPIX S5100
Počet efektivních pixelů 12,2 milionů pixelů
Obrazový snímač 11 mm (1/2,3") RGB CCD snímač, celkem 12,39 milionů pixelů
Objektiv Objektiv NIKKOR s 5× optickým zoomem
Ohnisková vzdálenost 5-25 mm (ekvivalent 28-140 mm u kinofilmu)
Světelnost f/2,7-6,6
Konstrukce objektivu 7 čoček/6 členů
Digitální zoom Max. 2× (ekvivalent cca 280 mm u kinofilmu)
Rozsah zaostření (od objektivu) Cca 45 cm až nekonečno (při nastavení nejkratší ohniskové vzdálenosti),
cca 70 cm až nekonečno (při nastavení nejdelší ohniskové vzdálenosti),
Režim Makro: cca 2 cm až nekonečno (při nastavení nejkratší ohniskové vzdálenosti)
Redukce vibrací (VR) Optická
Další funkce pro snížení rizika rozmazání snímků Vylepšená detekce pohybu, funkce výběru nejlepšího snímku (BSS).
Citlivost (standardní výstupní citlivost) ISO 100, 200, 400, 800, 1600, 3200 (4,000 × 3,000), Auto (ISO 100-1600), automatická regulace v pevném rozsahu (ISO 100-400/ISO 100-800)
LCD monitor 6,7 cm (2,7“) TFT LCD monitor s cca 230 000 pixelů (QVGA), antireflexní vrstvou a regulací jasu
Paměťová média Interní paměť (cca 32 MB), paměťové karty SD/SDHC*1
Inteligentní portrétní systém Zaostřování s detekcí tváří/ maximální počet detekovaných tváří 12 Detekce tváří, Priorita expozice na tvář, Zvětšení obličeje
Změkčení pleti Ano Během fotografování/přehrávání
Samospoušť detekující úsměv Ano Fotoaparát detekuje až tři usmívající se tváře osob; lze vypnout
Kontrola mrknutí Ano Funkce pořídí sérii dvou snímků; lze vypnout
Varovná indikace mrknutí Ano Lze zapnout/vypnout
Redukce efektu červených očí ve fotoaparátu Ano Automaticky digitálně koriguje efekt červených očí, nepoužívá předblesky
Sledování objektu*2 Ano Automatické blokování /aktivace autofokusu/restart sledování objektu
Motivové programy 18 motivových programů (Automatická volba motivových programů, Portrét, Krajina, Sporty, Noční portrét, Párty/interiér, Pláž, Sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Jídlo, Muzeum, Ohňostroj, Reprodukce, Protisvětlo, Panoráma s asistencí)
Automatická volba motivových programů Automatická volba motivových programů + 6 motivových programů

(Portrét, Krajina, Noční portrét, Noční krajina, Makro, Protisvětlo)

Videosekvence HD 720p: 1280 × 720/30 obr./s
VGA: 640 × 480/30 obr./s,
QVGA: 320 × 240/30 obr./s
Funkce D-Lighting Ano
Nastavení barev 5 nastavení barev (standardní barvy, živé barvy, černobílé, sépie, kyanotypie)
Funkce Rychlé vylepšení Ano
Zabudované ozvučené prezentace Automatické třídění, zobrazení podle data
Funkce nabíjení • Pomocí dodávané nabíječky: cca 3 h nabíjení
• Při propojení fotoaparátu s počítačem* pomocí dodávaného kabelu USB: cca 3 hodiny nabíjení
Rozhraní/Přímý tisk – kompatibilita Hi-Speed USB/PictBridge
Podporované jazyky 24 jazyků (arabština, čínština [zjednodušená], čínština [tradiční], čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, maďarština, indonézština, italština, japonština, korejština, norština, polština, portugalština, ruština, španělština, švédština, thajština, turečtina)
Zdroje energie Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL10 (740 mAh) (součást dodávky)
síťový zdroj EH-62D (volitelné příslušenství)
Počet snímků na jedno nabití (výdrž baterie)*4 Cca 200 snímků s baterií EN-EL10
Rozměry (šířka x výška x hloubka) Cca 97,1 × 56,9 × 21,6 mm (bez výstupků)
Hmotnost*5 Cca 132 g (včetně baterie a paměťové karty SD), cca 115 g (pouze tělo fotoaparátu)
Dodávané příslušenství Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL10, nabíječka EH-68P USB kabel UC-E6, A/V kabel EG-CP14, disk CD-ROM Software Suite, poutko
Volitelné příslušenství Nabíječka baterií MH-63, síťový zdroj EH-62D, adaptér Fieldscope USB-7, kožená pouzdra (CS-S01, CS-S08, CS-S09, CS-S10, CS-S11, CS-S12, CS-S13, CS-S16, CS-S17, CS-S18, CS-S19, CS-S20).

*1 Nekompatibilní s paměťovými kartami Multi Media Card (MMC) a SDXC
*2 Automaticky sleduje označené objekty
*3 Závisí na kapacitě zdroje počítače
*4 Podle standardů CIPA pro měření výdrže baterií
*5 Podle standardů CIPA, DCG-005-2009

*Data dostupnosti přístroje se mohou lišit v závislosti na regionu prodeje. Specifikace a vybavení se mohou změnit bez předchozího oznámení či závazku ze strany výrobce. Srpen 2010 ©2010 NIKON CORPORATION

Kontakty pro tisk:

Jitka Spoustová Staňková

NIKON spol. s r.o.

Tel.: 267 154 562

E-mail: stankova@nikon.cz

Další informace o oceňovaných produktech Nikon naleznete na webových stránkách www.europe-nikon.com

Amsterodam, Nizozemsko, 17. srpna 2010 – Společnost Nikon Europe uvádí dva nové kompaktní fotoaparáty série COOLPIX. Duo nových přístrojů zahrnuje model S1100pj s vestavěným projektorem, který je nástupcem oceněného modelu S1000pj, a všestranný model S5100 se speciálními technologiemi zaručujícími vynikající výsledky za nízké hladiny osvětlení.

COOLPIX S1100pj znovu dokládá, jak si společnost Nikon představuje sdílení snímků, videosekvencí a prezentací mezi lidmi za pomoci vestavěného projektoru se zlepšenou kvalitou obrazu a možností přímého propojení s počítačem. COOLPIX S5100 nabízí čtyři technologie pro překrásné noční snímky zahrnující optickou redukci vibrací (VR), vysokou citlivost ISO s nízkou úrovní šumu až do hodnoty ISO 3200, vylepšenou detekci pohybu a nový systém řízení záblesku. Oba nové modely fotoaparátů jsou vybaveny přesnými objektivy NIKKOR, obvodem Nikon EPXEED C2 pro digitální zpracování obrazu a legendárními funkcemi Nikon zaručujícími snímky nejvyšší kvality.

Mark Pekelharing, Product Manager Consumer Products u společnosti Nikon Europe B.V., říká: „Tyto nové přírůstky do série COOLPIX rozšiřují naši nabídku fotoaparátů pro každého, ať již hledáte nejnovější inovace nebo praktický kompaktní fotoaparát pro zachycení všech důležitých životních okamžiků. Fotoaparát S5100 nabízí vynikající kvalitu obrazu za dostupnou cenu, zatímco fotoaparát S1100pj pokračuje v unikátním prvenství společnosti Nikon v oblasti přístrojů s vestavěným projektorem. Možnost propojení fotoaparátu S1100pj s počítačem PC nebo Mac činí z přístroje velmi všestranné zařízení pro domácí i pracovní použití a usnadňuje více než kdy předtím sdílení snímků, prezentací
a dalších vizuálních dat.“

COOLPIX S1100pj – nový způsob sdílení snímků

S1100pj je nástupcem oceněného modelu S1000pj, prvního fotoaparátu na světě s vestavěným projektorem, a nabízí nový způsob prohlížení a sdílení snímků bez nutnosti použití dalšího vybavení a bez nutnosti shromažďování osob v blízkosti LCD monitoru fotoaparátu. Projektor s jasem 14 lumenů je o 40 % jasnější než jeho předchůdce a umožňuje projekci v nových prostředích, jako jsou méně zatemněné místnosti, a proti světlejším plochám. Fotoaparát lze propojit s počítačem PC nebo Mac a okamžitě promítat uložené snímky a prezentace prostřednictvím projektoru.


Fotoaparát S1100pj s obrazovým snímačem nabízejícím 14,1 milionů pixelů, širokoúhlým objektivem NIKKOR s 5× zoomem a 7,5 cm (3“) dotykovým LCD monitorem s extrémně vysokým rozlišením (460 000 pixelů) pro intuitivní dotykové ovládání není jen zábavnou hračkou, ale typickým vysoce kvalitním fotoaparátem Nikon. Přístroj je pro získání ostrých snímků ve všech situacích vybaven pěti funkcemi potlačujícími riziko rozmazání snímků a praktickými režimy, jako je Zjednodušený automatický režim a Inteligentní portrétní systém, které uživatele zbaví starostí se správným nastavením a vždy zaostří na správné místo.

Fotoaparát S1100pj uvádí také množství retušovacích funkcí pro maximální tvůrčí svobodu, mezi které patří například efekt objektivu rybí oko, selektivní kolorování monochromatických snímků a změkčení pozadí, takže se při retušování snímků není třeba vůbec přiblížit k počítači. Pro oživení prezentací lze použít vestavěné animace, hudbu na pozadí a přechodové efekty. Nakonec je zde funkce malování umožňující přidávat ke snímkům ručně psané poznámky, a to i během projekce.

COOLPIX S1100pj je dostupný v barevných provedeních black a green, a bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 8 990 Kč.

COOLPIX S5100 – vynikající snímky i za nízké hladiny osvětlení

S5100 je plochý, stylový fotoaparát s 12,2 milionů pixelů, vysokým výkonem v každé situaci a jednoduchým ovládáním. S tímto přístrojem se můžete i v noci, kdy je obtížnější fotografovat, spolehnout díky optické redukci vibrací (VR), vylepšené detekci pohybu a převratnému systému řízení záblesku na ostré a brilantní snímky. Fotoaparát S5100 rozpozná, jestli držíte přístroj v ruce nebo fotografujete ze stativu, a automaticky zvolí nejvhodnější nastavení pro snížení rizika rozmazání snímků a získání překrásných snímků za všech okolností.

Vyšší výkon systému zpracování obrazu EXPEED C2 znamená, že již ani v případech, kdy se fotografovaný objekt pohybuje, nepřijdete o perfektní snímek. A budete-li chtít zachytit více, je zde samostatné tlačítko režimu Video umožňující rychle a snadno zaznamenat videosekvence v kvalitě HD 720p. Přestože je fotoaparát S5100 vybaven objektivem NIKKOR s širokoúhlým 5× zoomem začínajícím ohniskovou vzdáleností 28 mm, je sportovní kovové tělo přístroje s oblými obrysy poměrně tenké. Měří pouhých 21,6 mm, takže jej lze snadno vložit do brašny nebo kapsy.

COOLPIX S5100 se dodává v šesti barevných provedeních: red, black, blue, pink, purple a silver. Přístroj bude k dispozici za doporučenou prodejní cenu 3 990 Kč.

Software ViewNX 2

ViewNX 2 je kompletní softwarový balík umožňující uživatelům rychle a snadno importovat, procházet, upravovat a sdílet statické snímky a videosekvence. ViewNX 2 je založen na velmi úspěšném softwaru ViewNX a nabízí velké množství funkcí silně převyšujících standardní nabídku operačního systému počítačů PC. Nově zabudované pokročilé funkce pro úpravu videosekvencí byly převzaty přímo z oceněné řady digitálních jednookých zrcadlovek Nikon a umožňují uživatelům vytvářet vynikající videosekvence. Software ViewNX 2 se dodává se všemi digitálními fotoaparáty Nikon a je k dispozici rovněž zdarma ke stažení.

Obvod EXPEED C2

Komplexní koncepce digitálního zpracování obrazu EXPEED využívá zkušenosti a technologie získané
a optimalizované během dlouhé historie společnosti Nikon. Nyní je zde nejnovější evoluční stupeň osvědčeného systému Nikon, EXPEED C2, dále rozšiřující možnosti fotografa nabídkou vylepšeného záznamu videosekvencí, vysokou citlivostí a maximální kvalitou obrazu. Obvod EXPEED C2 maximálně využívá výkon obrazového snímače a produkuje brilantní, živé snímky a videosekvence s jasnými barvami, minimální úrovní šumu a jemnou gradací.

Nikon my Picturetown

Pořízené snímky můžete nyní bezpečně zálohovat pomocí služby my Picturetown, zdarma dostupné služby společnosti Nikon pro on-line ukládání a sdílení snímků. Sdílejte snadno své fotografické vzpomínky s přáteli a uspořádejte si všechny vzácné okamžiky do on-line kolekcí. Získáte zdarma 2 GB volného prostoru pro uložení tisíců snímků a budete-li potřebovat ještě více, můžete navíc povýšit své členství na uživatelský účet Gold Account.

Nikon S1100pj


Nikon S5100Specifikace fotoaparátu COOLPIX S1100pj
Počet efektivních pixelů 14,1 milionů pixelů
Obrazový snímač 11 mm (1/2,3") RGB CCD snímač; celkem 14,48 milionů pixelů
Objektiv Objektiv NIKKOR s 5× optickým zoomem
Ohnisková vzdálenost 5-25 mm (ekvivalent 28-140 mm u kinofilmu)
Světelnost f/3,9-5,8
Konstrukce objektivu 13 čoček/9 členů
Digitální zoom Max. 4× (ekvivalent cca 560 mm u kinofilmu)
Rozsah zaostření (od objektivu) Cca 30 cm až nekonečno (při nastavení nejkratší ohniskové vzdálenosti), cca 50 cm až nekonečno (při nastavení nejdelší ohniskové vzdálenosti)
Režim Makro: cca 3 cm až nekonečno
Redukce vibrací (VR) Optická + elektronická
Další funkce pro snížení rizika rozmazání snímků Detekce pohybu (konvenční typ), funkce výběru nejlepšího snímku (BSS)
Citlivost (standardní výstupní citlivost) ISO 80,100, 200, 400, 800, 1600, 3200 (kombinace pixelů), 6400 (kombinace pixelů), Auto (ISO 80 až 800), Automatická regulace v pevném rozsahu (ISO 80 až ISO 200, ISO 80 až ISO 400)
LCD monitor 7,5 cm (3“) TFT LCD monitor s cca 460 000 pixely (HVGA) [odporový dotykový panel], technologií Clear Color Display a regulací jasu
Paměťová média Interní paměť (cca 79 MB), paměťové karty SD/SDHC/SDXC*1
Inteligentní portrétní systém Zaostřování s detekcí tváří/maximální počet detekovaných tváří 12 Detekce tváří, Priorita expozice na tvář, Zvětšení obličeje
Změkčení pleti Ano Během fotografování/přehrávání
Samospoušť detekující úsměv Ano Fotoaparát detekuje až tři usmívající se tváře osob; lze vypnout
Kontrola mrknutí Ano Funkce pořídí sérii dvou snímků; lze vypnout
Varovná indikace mrknutí Ano Lze zapnout/vypnout
Redukce efektu červených očí ve fotoaparátu Ano Automaticky digitálně koriguje efekt červených očí, nepoužívá předblesky
Sledování objektu*2 Ano Automatické blokování /aktivace autofokusu/restart sledování objektu není k dispozici
Motivové programy 17 motivových programů (Portrét, Krajina, Sporty, Noční portrét, Párty/interiér, Pláž, Sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Jídlo, Muzeum, Ohňostroj, Reprodukce, Protisvětlo, Panoráma s asistencí).
Automatická volba motivových programů Automatická volba motivových programů + 6 motivových programů

(Portrét, Krajina, Noční portrét, Noční krajina, Makro a Protisvětlo.

Videosekvence HD 720p: 1280 x 720/30 obr./s,

VGA: 640 × 480/30 obr./s, VGA: 640 x 480/15 obr./s,

QVGA: 320 × 240/30 obr./s, QVGA: 320 × 240/15 obr./s

Funkce D-Lighting Ano
Nastavení barev 5 nastavení barev (Standardní barvy, Živé barvy, Černobílé, Sépie, Kyanotypie)
Funkce Rychlé vylepšení Ano
Zabudované ozvučené prezentace Ano, vestavěné; Doprovodná hudba: 3 druhy skladeb; Obrazové efekty: 4 druhy
Funkce třídění souborů Funkce hodnocení, automatické třídění, přehrávání oblíbených snímků, zobrazení podle data
Rozhraní/Přímý tisk – kompatibilita Hi-Speed USB/PictBridge
Podporované jazyky 24 jazyků (arabština, čínština [zjednodušená], čínština [tradiční]), čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, maďarština, indonézština, italština, japonština, korejština, norština, polština, portugalština, ruština, španělština, švédština, thajština, turečtina
Projektor Jas: Max. 14 lumenů*3, velikost (úhlopříčka) obrazu: 12,7 až 119,4 cm (5“ až 47“); projekční vzdálenost: cca 0,26 až 2,4 m, doba promítání (výdrž baterie): cca 1 h při použití baterie EN-EL12; rozlišení (výstupní velikost obrazu): Ekvivalentní VGA
Zdroje energie Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL12 (1050 mAh),

Síťový zdroj EH-62F (volitelné příslušenství)

Počet snímků na jedno nabití (výdrž baterie)*4 Cca 220 snímků s baterií EN-EL12
Rozměry (šířka × výška × hloubka) Cca 100,8 × 62,7 × 24,1 mm (bez výstupků)
Hmotnost*5 Cca 180 g (včetně baterie a paměťové karty SD), cca 155 g (pouze tělo fotoaparátu)
Dodávané příslušenství Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL12, nabíječka baterií MH-65, dálkové ovládání ML-L5, dotykové pero TP-1, USB kabel UC-E6, A/V kabel EG-CP14, disk CD-ROM Software Suite, poutko.
Volitelné příslušenství Síťový zdroj EH-62F, kožená pouzdra (CS-S14, CS-S15, CS-S21, CS-S22).

*1 Nekompatibilní s paměťovými kartami Multi Media Card (MMC)
*2 Automaticky sleduje dotykem označený objekt
*3 Průměrná hodnota při dodání; podle standardu JIS 6911 (Metoda zápisu údajů o datových projektorech 2003); měření a podmínky měření jsou založeny na Dodatku 2
*4 Podle standardů CIPA pro měření výdrže baterií
*5 Podle standardů CIPA, DCG-005-2009

Specifikace fotoaparátu COOLPIX S5100
Počet efektivních pixelů 12,2 milionů pixelů
Obrazový snímač 11 mm (1/2,3") RGB CCD snímač, celkem 12,39 milionů pixelů
Objektiv Objektiv NIKKOR s 5× optickým zoomem
Ohnisková vzdálenost 5-25 mm (ekvivalent 28-140 mm u kinofilmu)
Světelnost f/2,7-6,6
Konstrukce objektivu 7 čoček/6 členů
Digitální zoom Max. 2× (ekvivalent cca 280 mm u kinofilmu)
Rozsah zaostření (od objektivu) Cca 45 cm až nekonečno (při nastavení nejkratší ohniskové vzdálenosti),
cca 70 cm až nekonečno (při nastavení nejdelší ohniskové vzdálenosti),
Režim Makro: cca 2 cm až nekonečno (při nastavení nejkratší ohniskové vzdálenosti)
Redukce vibrací (VR) Optická
Další funkce pro snížení rizika rozmazání snímků Vylepšená detekce pohybu, funkce výběru nejlepšího snímku (BSS).
Citlivost (standardní výstupní citlivost) ISO 100, 200, 400, 800, 1600, 3200 (4,000 × 3,000), Auto (ISO 100-1600), automatická regulace v pevném rozsahu (ISO 100-400/ISO 100-800)
LCD monitor 6,7 cm (2,7“) TFT LCD monitor s cca 230 000 pixelů (QVGA), antireflexní vrstvou a regulací jasu
Paměťová média Interní paměť (cca 32 MB), paměťové karty SD/SDHC*1
Inteligentní portrétní systém Zaostřování s detekcí tváří/ maximální počet detekovaných tváří 12 Detekce tváří, Priorita expozice na tvář, Zvětšení obličeje
Změkčení pleti Ano Během fotografování/přehrávání
Samospoušť detekující úsměv Ano Fotoaparát detekuje až tři usmívající se tváře osob; lze vypnout
Kontrola mrknutí Ano Funkce pořídí sérii dvou snímků; lze vypnout
Varovná indikace mrknutí Ano Lze zapnout/vypnout
Redukce efektu červených očí ve fotoaparátu Ano Automaticky digitálně koriguje efekt červených očí, nepoužívá předblesky
Sledování objektu*2 Ano Automatické blokování /aktivace autofokusu/restart sledování objektu
Motivové programy 18 motivových programů (Automatická volba motivových programů, Portrét, Krajina, Sporty, Noční portrét, Párty/interiér, Pláž, Sníh, Západ slunce, Úsvit/soumrak, Noční krajina, Makro, Jídlo, Muzeum, Ohňostroj, Reprodukce, Protisvětlo, Panoráma s asistencí)
Automatická volba motivových programů Automatická volba motivových programů + 6 motivových programů

(Portrét, Krajina, Noční portrét, Noční krajina, Makro, Protisvětlo)

Videosekvence HD 720p: 1280 × 720/30 obr./s
VGA: 640 × 480/30 obr./s,
QVGA: 320 × 240/30 obr./s
Funkce D-Lighting Ano
Nastavení barev 5 nastavení barev (standardní barvy, živé barvy, černobílé, sépie, kyanotypie)
Funkce Rychlé vylepšení Ano
Zabudované ozvučené prezentace Automatické třídění, zobrazení podle data
Funkce nabíjení • Pomocí dodávané nabíječky: cca 3 h nabíjení
• Při propojení fotoaparátu s počítačem* pomocí dodávaného kabelu USB: cca 3 hodiny nabíjení
Rozhraní/Přímý tisk – kompatibilita Hi-Speed USB/PictBridge
Podporované jazyky 24 jazyků (arabština, čínština [zjednodušená], čínština [tradiční], čeština, dánština, holandština, angličtina, finština, francouzština, němčina, řečtina, maďarština, indonézština, italština, japonština, korejština, norština, polština, portugalština, ruština, španělština, švédština, thajština, turečtina)
Zdroje energie Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL10 (740 mAh) (součást dodávky)
síťový zdroj EH-62D (volitelné příslušenství)
Počet snímků na jedno nabití (výdrž baterie)*4 Cca 200 snímků s baterií EN-EL10
Rozměry (šířka x výška x hloubka) Cca 97,1 × 56,9 × 21,6 mm (bez výstupků)
Hmotnost*5 Cca 132 g (včetně baterie a paměťové karty SD), cca 115 g (pouze tělo fotoaparátu)
Dodávané příslušenství Dobíjecí lithium-iontová baterie EN-EL10, nabíječka EH-68P USB kabel UC-E6, A/V kabel EG-CP14, disk CD-ROM Software Suite, poutko
Volitelné příslušenství Nabíječka baterií MH-63, síťový zdroj EH-62D, adaptér Fieldscope USB-7, kožená pouzdra (CS-S01, CS-S08, CS-S09, CS-S10, CS-S11, CS-S12, CS-S13, CS-S16, CS-S17, CS-S18, CS-S19, CS-S20).

*1 Nekompatibilní s paměťovými kartami Multi Media Card (MMC) a SDXC
*2 Automaticky sleduje označené objekty
*3 Závisí na kapacitě zdroje počítače
*4 Podle standardů CIPA pro měření výdrže baterií
*5 Podle standardů CIPA, DCG-005-2009

*Data dostupnosti přístroje se mohou lišit v závislosti na regionu prodeje. Specifikace a vybavení se mohou změnit bez předchozího oznámení či závazku ze strany výrobce. Srpen 2010 ©2010 NIKON CORPORATION

Kontakty pro tisk:

Jitka Spoustová Staňková

NIKON spol. s r.o.

Tel.: 267 154 562

E-mail: stankova@nikon.cz

Další informace o oceňovaných produktech Nikon naleznete na webových stránkách www.europe-nikon.com