Nezařazené

Dva digi apríly

Digineff má tradici v aprílové fake news – letos jsme tu měli omezovač životnosti. Zaznamenali jsme ale ještě dva další a jsou milé, je dobře se na ně podívat. Na Fujirumors.com přišli s Fujifilmem X-T3 aGFX-100S, které budou mít výměnné čipy. Podle libosti si vyměníte full frame za APS-C a X-Trans a monochrom a Bayerovu masku. Aby to bylo věrohodnější, používá se příklad Ricohu a jeho vyměnitelných modulů objektivu + čipu. Proč by to nemohlo být možné?

Digineff má tradici v aprílové fake news – letos jsme tu měli omezovač životnosti. Zaznamenali jsme ale ještě dva další a jsou milé, je dobře se na ně podívat. Na Fujirumors.com přišli s Fujifilmem X-T3 aGFX-100S, které budou mít výměnné čipy. Podle libosti si vyměníte full frame za APS-C a X-Trans a monochrom a Bayerovu masku. Aby to bylo věrohodnější, používá se příklad Ricohu a jeho vyměnitelných modulů objektivu + čipu. Proč by to nemohlo být možné?Žertík milý, ale opravdu důmyslný přinesla Dpreview.com. Ta totiž seriózně odrecenzovala Petzi Treat Sam, to je jakési sledovátko domácích zvířat. Mám něco podobného doma, je to v síti wi-fi a umí to fotit i zaznamenávat video. Je to samozřejmě osazeno velmi primitivní optikou, nicméně dovede to sledovat pejsky i v noci, tedy i když je v místnosti tma. Tuhle věcičku si Dpreview vzala do testu.Oni to pojali naprosto seriózně, včetně doprovodných videí.


Chcete referenční fotky? Máte je mít!Ano testovací obrazec nesmí chybět.K testu pak patří srovnání. S čím? Inu s Fujifilmem GFX 50S!Jsou to blbinky, ale milé a klobouk dolů nad týmem Dpreview, že si dal tak velkou práci!