Nezařazené

Dronet – dron pod vodu

Není to zrovna moc aktuální, ale znáte to, léto je už za dveřmi. Možná že nás pobaví Underwater Dronet, dron který se potápí. Vypadá asi takto:V anglické terminologii se rozeznává ROV (Remotely Operated Vehicle) a AUV (Autonomous Underwater Vehicle) , tedy stroj dálkově ovládaný a autonomní. Tento kousek by měl splňovat obě kritéria. Na této fotce je zachyceno jeho dálkové ovládání.

Není to zrovna moc aktuální, ale znáte to, léto je už za dveřmi. Možná že nás pobaví Underwater Dronet, dron který se potápí. Vypadá asi takto:V anglické terminologii se rozeznává ROV (Remotely Operated Vehicle) a AUV (Autonomous Underwater Vehicle) , tedy stroj dálkově ovládaný a autonomní. Tento kousek by měl splňovat obě kritéria. Na této fotce je zachyceno jeho dálkové ovládání.Lze k němu připojit i 3D přilbu.Je schopen se ponořit až do 100 m hloubky (tvrdí výrobce, otázka je, co v takové hloubce uvidí), dodává se s 25 m dlouhým kabelem. Váží 2,9 kg a pod vodou se pohybuje až 2m /sekundu a vydrží 3 hodiny. Lze ho řídit přímo kabelem, anebo prostřednictvím bóje, se kterou je pak pilot spojen přes wi-fi.

Kde se to dá sehnat (Vánoce jsou OPRAVDU za dveřmi)… Vyšťoural jsem tu věc na netu a zatím mi to přiadá hodně pokusné a nevyzrálé. Nicméně ukazuje se, že těch podvodních dronů přibývá, toto není jediný model který na webu najdete. Asi se otevírá nový trend – i pro fotografování pod vodou. Budeme to sledovat.