Nezařazené

Čtyři nové Canony

S předjarní nabídkou přišel i Canon a nabízí tři nové Ixusy a jeden model z řady A. Důraz je kladen, jak jinak v této sezóně, na wi-fi připojení. Kdo nesdílí, není… Prostě není.

S předjarní nabídkou přišel i Canon a nabízí tři nové Ixusy a jeden model z řady A. Důraz je kladen, jak jinak v této sezóně, na wi-fi připojení. Kdo nesdílí, není… Prostě není.

Ixus 255 HS je lídrem ve skupině. Má dvanáctimegový CMOS čip podporovaný procesorem Digic 5. Objektiv je desetinásobný zoom, který začíná na ekvivalentu 24 mm. Jde tedy o střízlivé rozumné řešení. Obraz je stabilizovaný, displej PureColor má úhlopříčku 7,5 cm. Rozšířeny jsou možnosti inteligentní automatiky, ta má teď na výběr z 58 scénických možností. Video ve Full HD, detekce obličeje, vysokorychlostní snímání a kreativní režimy jsou dnes samozřejmostí.


Ixus 135 má osminásobný zoom se začátkem na 28mm, a je šestnáctimegový. Video je HD (720p), inteligentní automatika má 32 scén a displej LCD má 6,8 cm úhlopříčku.


Ixus 132 je prakticky totožný, ale nemá wi-fi.


Model A2500 má 16 Mpx senzor, pětinásobný zoom začíná na ekv. 28 m, LCD displej má úhlopříčku 6,8 cm a video je též HD720p.


Canon na nových modelech zavádí Eco režim, který prodlužuje dobu nabití akumulátoru, snad o 30%. Spočívá hlavně ve ztlumení displeje při nečinnosti a jeho vypnutí, přičemž dotykem na jakékoli tlačítko přivedeme přístroj zpátky k životu.

Zajímavou funkcí je Hybrid Auto modelu HS. Snímací funkce Hybrid Auto umožňuje uživatelům pořizovat fotografie v režimu Smart Auto, ale zároveň nabízí způsob, jak uchovat jinak ztracené momenty ve formě videa. Ve chvíli, kdy je pořízen snímek, fotoaparát rovněž zaznamená videoklip s délkou čtyři sekund před každým stisknutím spouště. Po každém dni přístroj spojí všechny jednotlivé čtyřsekundové videoklipy do jednoho filmu v rozlišení HD (kvalita 720p). Na tuto funkci jsem zvědavý, obávám se obrazové sekané, ale jistě to zajímavý nápad je.

Rozhraní Wi-Fi (IXUS 255 HS a IXUS 135) umožňuje uživatelům přesouvat fotografie a videa bezdrátově, zrychluje a usnadňuje sdílení obsahu. Funkcionalita Wi-Fi nabízí možnost prohlížet a přesouvat obrázky uložené ve fotoaparátu s pomocí kompatibilních chytrých mobilních telefonů a tabletů s operačním systémem iOS a Android. Snímky lze rovněž přímo odesílat do sociálních sítí Facebook, Twitter a YouTube. Uživatelé mohou také fotografie vkládat do facebookových skupin a z fotoaparátu přidávat komentáře k obrázkům na Facebooku a Twitteru. Zase moje poznámka – psát komentáře bez dotykového displeje je holé utrpení a nezdá se, že by tyto displeje dotykové byly (info doplním).