Nezařazené

Co mě vzalo u Pentaxu

Pentax měl letos jen jednu novinku, zrcadlovku KP, a to hned po novém roce! Měl jsem ji zatepla v ruce a velmi mě potěšila.

Pentax měl letos jen jednu novinku, zrcadlovku KP, a to hned po novém roce! Měl jsem ji zatepla v ruce a velmi mě potěšila.
Je to zrcadlovka s 24megovým stabilizovaným čipem – důkladně stabilizovaným v pěti osách, umí i rozšířené snímání s posunem čipu o jeden pixel a také automatické vyrovnání vodorovné polohy. Zařízení je využito i pro ultrasonické setřásání prachu z čipu. Není zde AA filtr, ale je tu pro případ potřeby digitální odstranění moaré. Přístroj je to důkladný, šasi má z nerezové oceli a tělo z hořčíkové slitiny. Tělo je utěsněné na 67 místech. Na přední stěně vpravo je výměnný úchop, lze volit ze tří variant. Expozici měří modul s 86 tisíci pixely. Zařízení je vybaveno analýzou světelné situace, té se pak přizpůsobí v automatickém režimu nastavení přístroje. Citlivost je od 100 do 819 200, video je HD 1920 s 60 fps (a méně) ve formátech MPEG-4, AVC/H.264/MOV/H.264 – a při videu umí kontinuálně ostřit. AF modul Safox 11 má 27 zaostřovacích bodů, 25 je křížových. Sériové focení rychlostí 8,3 utáhne až 60 snímků JPEG a 23 RAW -zkoušel jsem, opravdu to 50 JPEG obrázků nasypalo do vyrovnávací paměti, pak to začalo kulhat. Závěrka je buď mechanická nebo elektronická, mechanická umí až 1/6000 sec, elektronická až 1/24000 sec. Přístroj má hranolový hledáček se 100% pokrytí a třípalcový vyklápěcí, leč nikoli dotykový displej. Je zde wi-fi a přes mobilní telefon a příslušnou appku lze přístroj ovládat na dálku.Jde o fotoaparát s rozsáhlou škálou individuálních nastavení, velmi odolný a tudíž praktický, s vysokým rozlišením a velmi dobrým zvládnutím šumu a dynamického rozsahu. https://www.digineff.cz