Nezařazené

Co mě vzalo u Nikonu

Budu volit dvě položky, jednak hodně drahý profi fotoaparát D850, jednak velmi levný amatérský širokáč 10-20/4.5-5.5 G AF-P. Nejdříve ta osm set padesátka.

Budu volit dvě položky, jednak hodně drahý profi fotoaparát D850, jednak velmi levný amatérský širokáč 10-20/4.5-5.5 G AF-P. Nejdříve ta osm set padesátka.
Obsahuje  45,4megový CMOS snímač s předním osvitem podporuje procesor Expeed 7. Rozsah ISO je 32 až 102400, video má 4K. Zaostřovací 153bodový systém je shodný s profi sportovní zrcadlovkou D5. Záznam je na karty SD (až UHS II) a také vysokorychlostní XQD, tělo stojí 97 tisíc. V setu se nabízí s objektivem 24-120. Jeho cena je v září bezmála 97 tisíc. Odpovídá určení přístroje – je to tahoun, který vydrží vysoký zátah po dlouhá léta. Pro příležitostné focení opravdu nebyl stvořen. S přídavným battery gripem se výkonnostně opravdu blíží i té absolutně špičkové D5.Tohle jsem o ní psal v recenzi. Poznal jsem ji zblízka na sice krátké, ale intenzivní návštěvě Islandu. Skvěle padne do ruky a vše, co potřebujete, je na svém místě. Miluji výklopný. Je fakt, že live view D850 ostří na kontrast a to je trochu pomalejší, nicméně dá se to vydržet. Tohle bylo pohodové focení.


Ale mít aparát, se kterým můžete do vodopádu a zkoušet tam, jestli je opravdu vodotěsný, to je pak něco jiného. A je vodotěsný… víc než já.


No a v zašmodrchaných světelných podmínkách si taky dobře poradil.


Pokud jde o tu širočinku, kudy chodím, tudy hlásám, že je třeba mít pořádně širokoúhlý objektiv, což na APS-C respektive DX rozměrech čipu je 10 mm. Tohle je objektiv za necelých 10 tisíc, tedy cenově velmi příjemný. Tváří se jako neviňátko, ale ostří rychle a přesně.Zkoušel jsme ho důkladně a opět jsem se přesvědčil, že tyhle levné širokoúhlé objektivy udělají svůj kus dobré práce.