Nezařazené

Canon PowerShot S120

To je ale fofr, stodesítka byla letos v únoru, nový model následuje za půl roku! Změny? Malé ale vítané. Základní data zůstávají. Kompakt s čipem 7.44 x 5.58 (1/1,7 palce), tentýž jako ve vlajkové lodi G16 (a G15). Data z něho tahá a zpracovává je ale Digic 6 a to je hlavní změna, protože tento nový procesor je dvakrát rychlejší než Digic 5. Objektiv má nadále rozsah odpovídající 24 – 120 kinofilmového aparátu, ale je o fous světelnější, má rozsah F1.8-5.7. Pevný třípalcový displej má teď vyšší rozlišení 922 tisíc bodů. Rozsah časů zůstává, 15 až 1/2000 sec. Rychlost procesoru se projevila v rychlosti sériového snímání: 5 fotek rychlostí 12 fps a poté až 635 fotek rychlostí 9,4 fps (na rychlou kartu UHS-1 SDHC/SDXC ).


Přístroj má v sobě wi – fi, ano, v mnohém ohledu je funkčně podobný se špičkovým modelem G16. Jeho displej je sice fixní, ale dotykový, to je obrovská výhoda m.j. při práci s wi-fi a komunikací na facebooku nebo přes mail. Má novou baterku s větší životností a třebaže přístroj je rozměrově o něco větší než předchůdce, zůstává v kategorii kapesních přístrojů. Specialitou přístroje je RingFunc, tedy kroužek u objektivu, který funguje jako roller a lze mu dedikovat různé funkce. V recenzi na S110 jsem doporučoval ho nechat na výchozím nastavení a pravděpodobně názor měnit nebudu.


No a jsem zvědav na to, jak Canon pořešil wi-fi. Napojení wi-fi v S110 odporuje listině základních lidských práv a svobod, tak doufám, že došlo k posunu k lepšímu. V platformách Android i iOS je nová app CameraWindow a ani pro spojení s PC se nevyžaduje žádný software. Podobně jako na G16 přibyly nové kreativní režimy, tři na focení hvězdné oblohy (včetně time lapse na zhotovení videa s pohybem hvězd) a zábavné HDR s různými stupni mapování tónů. Inteligentní automatika rozezná 58 různých typů scén a přizpůsobí jim nastavení.

Je to tedy kompakt vyšší cenové kategorie a vysokého výkonu, nicméně ne tak náročný na obsluhu jako G16.

Přístroj má doporučenou cenu 11490 Kč (srpen 2013)