Nezařazené

Canon EOS 350D Digital

Komentář Digineffu
Uvedení 300D byla nepochybně revoluce v digi a od té doby jsou přístroje s elektronickým hledáčkem v defenzívě. Skutečné jednooké zrcadlovky, navíc vybavené relativně velkým snímačem 23,7×15,6 mm, s výměnnou optikou a s množstvím dalšího příslušenství – a navíc s celkem malým cenovým odstupem od EVF přístrojů, to je námět k přemýšlení pro mnoho zájemců o vážnou fotografii.
Nový Canon překonává svého předchůdce jednak v počtu pixelů, jednak v rychlosti sériového fotografování. Není to však pokrok natolik velký, aby odsunul 300 D do „starého železa“. V této kategorii přístrojů se dá ztěží čekat nějaký zásadní pokrok, který by znamenal technologický převrat. I to je ale v jistém smyslu dobrá zpráva: nemusíte se bát, že vývoj váš přístroj za rok, za dva smete. Očekávám, že 350 D prostě nahradí 300 D v nabídce obchodů – aniž by působil majitelům stávajícího hardware smutek.

„Modelem EOS 300D byla zahájena revoluce v digitálních zrcadlovkách, stal se bezkonkurenčně nejlépe prodávaným modelem a EOS 350D Digital nyní přebírá jeho roli hlavního hráče ve strategii Canon digitálních zrcadlovek, pronesl Mogens Jensen, vedoucí divize Canon Consumer Imaging Europe. „Strategové Canon předpokládají, že se trh digitálních zrcadlovek do konce roku 2006 zdvojnásobí.“

EOS 350D Digital je nově vyvinutý fotoaparát druhé generace s extrémně nízkým šumem a APS-C velikostí obrazového CMOS snímače s rozlišením 8,0 megapixelů – čtvrtým novým snímačem CMOS od společnosti Canon v průběhu pouhých dvanácti měsíců. Zpracování dat ve fotoaparátu zajišťuje obrazový procesor DIGIC II, který můžeme nalézt u digitálních zrcadlovek Canon profesionální řady. Model je schopen zhotovit 3 snímky souvislého fotografování za sekundu ve sledu 14 snímků, je vybaven rozhraním USB 2.0 Hi-Speed, umožňuje současný zápis ve formátech RAW a Large JPEG a k fotografování je připraven za 0,2 sekundy po zapnutí. Fotoaparát je o více než 10 % lehčí a 25 % menší v porovnání s EOS 300D. Je prodáván v černém provedení.

„Fotoaparát kombinuje snadnost používání s mnoha nepřekonatelnými technologiemi, jimiž se vyznačují fotoaparáty Canon EOS profesionální řady, jež zvolilo více než 70 % profesionálních fotografů na Olympijských hrách v Aténách 2004, “ podotkl pan Jensen. „Je to poprvé, kdy je každý fotoaparát v digitální řadě EOS vybaven originálním obrazovým snímačem Canon CMOS a procesorem Canon DIGIC II.“

Z pohledu rychlosti a rozlišení má Canon v každém segmentu digitálních zrcadlovek fotoaparát s nejlepší výkonností; všechny byly uvedeny na trh po lednu loňského roku:

– EOS-1Ds Mark II – 16,7megapixelový celopolíčkový 35mm obrazový snímač, 4 snímky/s

– EOS-1D Mark II – 8,2megapixelový obrazový snímač velikosti APS-H, 8,5 snímků/s

– EOS 20D – 8,2megapixelový obrazový snímač velikosti APS-C, 5,0 snímků/s

– EOS 350D Digital – 8,0megapixelový obrazový snímač velikosti APS-C, 3,0 snímky/s

Cílový uživatel

S jasně srozumitelnými nabídkami v různých jazycích, intuitivními ovladači a výchozími nastaveními, které lze vybírat podle každodenního používání, je model EOS 350D Digital konstruován tak, aby oslovil uživatele hledající digitální fotoaparát umožňující rozšířit jejich kreativitu a uživatele s filmovými zrcadlovkami, kteří čekají na 8,0megapixelovou výkonnost v této cenové úrovni. Bude nabízen samostatně nebo v sadě s novým objektivem EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 II.

Vylepšení proti modelu EOS 300D

Nový obrazový snímač CMOS a vysoce výkonný procesor DIGIC II umožnily dosáhnout výrazných zlepšení v porovnání s modelem EOS 300D. Dalšími přednostmi nového modelu jsou zábleskové měření E-TTL II svázané se vzdáleností pro snadné, konzistentní a přesné zábleskové expozice. Uživatelé mohou nyní vybírat ze tří režimů zaostřování: Jednosnímkový AF, Inteligentní AF-servo a Inteligentní AF. Zápis na paměťovou kartu je 3,5x rychlejší a modernizované rozhraní USB 2.0 Hi-Speed umožňuje rychlé stahování snímků. Režimy byly doplněny o blokování zrcadla a synchronizaci blesku na 2. lamelách.

Fotoaparát je nyní vybaven monochromatickým režimem známým z modelu EOS 20D, který umožňuje uživatelům fotografovat černobíle s řadou efektů filtru. Korekce vyvážení bílé v odchylkách modrá/jantarová a purpurová/zelená je dostupná v ±9 úrovních a posouvání vyvážení bílé je rozšířeno tak, aby zahrnovalo směr odchylky purpurová/zelená. S přístrojem je standardně dodáván software pro zpracování RAW snímků Digital Photo Professional – jedná o stejný profesionální software pro práci, jaký je dodáván s modelem Canon EOS-1Ds Mark II v cenové úrovni 8000 EUR .

Nízkošumový snímač a přesná optika

Obrazové snímače CMOS mají změněnou konstrukci usazení pixelů, která se vyznačuje zlepšenou schopností izolovat veškeré reziduální náboje zůstávající po resetu pixelu. Tento zbytkový náboj je potom odečítán od expozice, a tím se odstraňuje statický strukturový šum. Zlepšení v kvalitě obrazu jsou viditelná především u dlouhodobých expozic a vysokých nastaveních citlivosti ISO a také ve skutečnosti, že jsou ve výsledném snímku lépe vykresleny uniformní barvy, např. modrá obloha. Nízký šum obrazového snímače CMOS druhé generace zaručuje čisté snímky v rozsahu citlivostí ISO 100 až 1600.

Obrazový snímač velikosti APS-C znamená, že fotoaparát má v porovnání s 35mm fotoaparáty 1,6násobné zvětšení. Objímka fotoaparátu pro objektivy EF-S přímo pracuje se všemi více než 60 objektivy Canon EF – jedná se o světově největší systém vyměnitelných objektivů. Je rovněž kompatibilní se čtyřmi objektivy EF-S vyvinutými pro digitální zrcadlovky Canon formátu APS-C (EOS 20D a EOS 300D), včetně nového objektivu EF-S 60 mm f/2.8 Macro USM.

Rychlejší zpracování pro lepší výsledky

Za špičkovou výkonností fotoaparátu se skrývá vysokorychlostní obrazový procesor Canon DIGIC II (Digital Image Core), jimiž jsou osazovány fotoaparáty Canon profesionální řady, EOS-1D Mark II a EOS-1Ds Mark II. Procesor DIGIC II je obrazovým procesorem Canon druhé generace, který je speciálně zkonstruován pro zpracování komplexních algoritmů vyžadovaných maximální kvalitou obrazu a pro optimalizaci funkcí zpracování, např. vyvážení bílé a barevné podání. Integrováním všech klíčových funkcí do jediného procesoru poskytuje DIGIC II špičkovou kvalitu snímků bez dopadů na rychlost odezvy fotoaparátu. „Digitální obrazová kvalita závisí na třech faktorech: kvalita objektivu, výkonnost obrazového snímače a schopnost zpracování obrazu,“ prohlásil pan Jensen. „Společnost Canon je vývojářem, konstruktérem i výrobcem klíčových komponent ve všech třech technologicky kritických oblastech: objektiv, snímač CMOS a obrazový procesor. Přední pozice Canon ve všech těchto životně důležitých technologických oblastech řadí model EOS 350D Digital na vrchol.“

Lepší zaostřování

Nyní lze vybírat z režimů Jednosnímkový AF (pro fotografování individuálních snímků), Inteligentní AF-servo (pro prediktivní sledování objektů přibližujících se rychlostí až 50 km/h do vzdálenosti až 10 m ) a Inteligentní AF (přepíná automaticky mezi režimy Jednosnímkový AF a Inteligentní AF-servo při detekování pohybujícího se objektu). Oproti EOS 300D umožňuje přímý výběr z těchto tří režimů zaostřování. Flexibilnějšího zaostřování lze dosáhnout výběrem bodu AF pomocí křížových tlačítek a také prostřednictvím hlavního ovladače. S objektivy EF s automatickým zaostřováním je možné ruční doostřování v kterékoli době a nová matnice Precision Matte zaručuje jasnější obraz v hledáčku pro snadnější a přesnější ruční zaostřování.

Vylepšený blesk

Vysouvatelný blesk má směrné číslo 13 a je posazen ještě výše (95,5 mm) nad optickou osu než u modelu EOS 300D, což pomáhá potlačit efekt červených očí a riziko stínů od tubusu objektivu ve snímcích. Rozšířen je úhel pokrytí, nyní podporuje objektivy s ohniskovou vzdáleností až 17 mm. Kompenzace zábleskové expozice ±2 kroky s krokem nastavení 1/3 nebo 1/2 je možná jak pro vestavěný blesk, tak pro všechny zábleskové jednotky Speedlite řady EX.

Tisk a prohlížení Tisk fotografií v kvalitě fotolaboratoře je možný bez použití počítače přímým připojením EOS 350D Digital k libovolné fototiskárně kompatibilní s PictBridge pomocí dodaného kabelu USB. Nové vysokorychlostní připojení USB 2.0 Hi-Speed zkracuje časy načítání a je rovněž kompatibilní s USB 1.1 a protokolem PTP (Picture Transfer Protocol) pro přenosy bez ovladače .

K výběru a prohlížení fotografií, jež se mají vytisknout, a k nastavování parametrů tisku slouží 1,8″ LCD. Při přehrávání snímků lze snímky přeskakovat dopředu nebo dozadu podle data, podle jednotlivých snímků nebo podle skupin 10 nebo 100 snímků. Model byl rozšířen o další režimy zobrazování při prohlížení a nyní je možné zobrazovat snímek bez překrytí informacemi.

Špičkové řízení expozice Model EOS 350D Digital si zachovává přesné 35zónové měření TTL modelu EOS 300D. Tři režimy měření (poměrové, částečné a celoplošné se zdůrazněným středem) je nyní možné ručně vybírat a dále lze kompenzaci expozice i posouvání expozice provádět s krokem 1/2 nebo 1/3. U modelu EOS 350D Digital zůstaly zachovány populární režimy EOS 300D programem řízeného snímání, např. Noční portrét, Sporty, Detail, Krajina, Portrét a Vypnutý blesk.

Adaptabilita fotografování
Dostupné rychlosti závěrky pokrývají rozsah 30 až 1/4000 s plus dlouhodobá expozice a vysokorychlostní synchronizace x-sync na 1/200 s. Slot paměťové karty podporuje karty CompactFlash typu I a II s kapacitou 2 GB a více. Volitelně jsou nabízeny drátové a infračervené dálkové ovladače. Sedm přednastavených vyvážení bílé (např. Zataženo, Žárovka, Zářivka atd.) plus uživatelské vyvážení bílé a posouvání vyvážení bílé (WB-BKT) ±3 kroky zajišťují, že barvy snímku odpovídají skutečnosti ve chvíli vzniku fotografie.

Rozsáhlé příslušenství, software
EOS 350D Digital je dodáván společně s akumulátorem NB-2LH, nabíječkou, kabelem USB, videokabelem, širokým řemenem k nošení fotoaparátu opatřeným zábranou proti smeknutí. Nové volitelné držadlo s akumulátorem/bateriemi BG-E3 propůjčuje fotoaparátu robustní a profesionálně vyvážený vzhled, zejména když je na přístroji nasazen objektiv s dlouhou ohniskovou vzdáleností. Pouzdro je opatřeno spouští závěrky a hlavním ovladačem pro vertikální/portrétové fotografování. Je dodáváno s jedním zásobníkem na 6 baterií AA a s dalším, do kterého lze vložit dva dobíjitelné Li-Ion akumulátory NB-2LH.

S přístrojem jsou rovněž dodávány software Digital Photo Professional pro zpracovávání RAW snímků, ZoomBrowser EX 5.1 (Windows) a ImageBrowser 5.1 (Mac) pro řízení přenosu obrazových souborů mezi fotoaparátem a počítačem, správu a tisk souborů a prohlížení a převod RAW snímků. Program PhotoStitch umožňuje bezešvé slučování snímků do panorámat. Software Arcsoft PhotoStudio slouží k umělecké a kreativní manipulaci se snímky.

Komentář Digineffu
Uvedení 300D byla nepochybně revoluce v digi a od té doby jsou přístroje s elektronickým hledáčkem v defenzívě. Skutečné jednooké zrcadlovky, navíc vybavené relativně velkým snímačem 23,7×15,6 mm, s výměnnou optikou a s množstvím dalšího příslušenství – a navíc s celkem malým cenovým odstupem od EVF přístrojů, to je námět k přemýšlení pro mnoho zájemců o vážnou fotografii.
Nový Canon překonává svého předchůdce jednak v počtu pixelů, jednak v rychlosti sériového fotografování. Není to však pokrok natolik velký, aby odsunul 300 D do „starého železa“. V této kategorii přístrojů se dá ztěží čekat nějaký zásadní pokrok, který by znamenal technologický převrat. I to je ale v jistém smyslu dobrá zpráva: nemusíte se bát, že vývoj váš přístroj za rok, za dva smete. Očekávám, že 350 D prostě nahradí 300 D v nabídce obchodů – aniž by působil majitelům stávajícího hardware smutek.

„Modelem EOS 300D byla zahájena revoluce v digitálních zrcadlovkách, stal se bezkonkurenčně nejlépe prodávaným modelem a EOS 350D Digital nyní přebírá jeho roli hlavního hráče ve strategii Canon digitálních zrcadlovek, pronesl Mogens Jensen, vedoucí divize Canon Consumer Imaging Europe. „Strategové Canon předpokládají, že se trh digitálních zrcadlovek do konce roku 2006 zdvojnásobí.“

EOS 350D Digital je nově vyvinutý fotoaparát druhé generace s extrémně nízkým šumem a APS-C velikostí obrazového CMOS snímače s rozlišením 8,0 megapixelů – čtvrtým novým snímačem CMOS od společnosti Canon v průběhu pouhých dvanácti měsíců. Zpracování dat ve fotoaparátu zajišťuje obrazový procesor DIGIC II, který můžeme nalézt u digitálních zrcadlovek Canon profesionální řady. Model je schopen zhotovit 3 snímky souvislého fotografování za sekundu ve sledu 14 snímků, je vybaven rozhraním USB 2.0 Hi-Speed, umožňuje současný zápis ve formátech RAW a Large JPEG a k fotografování je připraven za 0,2 sekundy po zapnutí. Fotoaparát je o více než 10 % lehčí a 25 % menší v porovnání s EOS 300D. Je prodáván v černém provedení.

„Fotoaparát kombinuje snadnost používání s mnoha nepřekonatelnými technologiemi, jimiž se vyznačují fotoaparáty Canon EOS profesionální řady, jež zvolilo více než 70 % profesionálních fotografů na Olympijských hrách v Aténách 2004, “ podotkl pan Jensen. „Je to poprvé, kdy je každý fotoaparát v digitální řadě EOS vybaven originálním obrazovým snímačem Canon CMOS a procesorem Canon DIGIC II.“

Z pohledu rychlosti a rozlišení má Canon v každém segmentu digitálních zrcadlovek fotoaparát s nejlepší výkonností; všechny byly uvedeny na trh po lednu loňského roku:

– EOS-1Ds Mark II – 16,7megapixelový celopolíčkový 35mm obrazový snímač, 4 snímky/s

– EOS-1D Mark II – 8,2megapixelový obrazový snímač velikosti APS-H, 8,5 snímků/s

– EOS 20D – 8,2megapixelový obrazový snímač velikosti APS-C, 5,0 snímků/s

– EOS 350D Digital – 8,0megapixelový obrazový snímač velikosti APS-C, 3,0 snímky/s

Cílový uživatel

S jasně srozumitelnými nabídkami v různých jazycích, intuitivními ovladači a výchozími nastaveními, které lze vybírat podle každodenního používání, je model EOS 350D Digital konstruován tak, aby oslovil uživatele hledající digitální fotoaparát umožňující rozšířit jejich kreativitu a uživatele s filmovými zrcadlovkami, kteří čekají na 8,0megapixelovou výkonnost v této cenové úrovni. Bude nabízen samostatně nebo v sadě s novým objektivem EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 II.

Vylepšení proti modelu EOS 300D

Nový obrazový snímač CMOS a vysoce výkonný procesor DIGIC II umožnily dosáhnout výrazných zlepšení v porovnání s modelem EOS 300D. Dalšími přednostmi nového modelu jsou zábleskové měření E-TTL II svázané se vzdáleností pro snadné, konzistentní a přesné zábleskové expozice. Uživatelé mohou nyní vybírat ze tří režimů zaostřování: Jednosnímkový AF, Inteligentní AF-servo a Inteligentní AF. Zápis na paměťovou kartu je 3,5x rychlejší a modernizované rozhraní USB 2.0 Hi-Speed umožňuje rychlé stahování snímků. Režimy byly doplněny o blokování zrcadla a synchronizaci blesku na 2. lamelách.

Fotoaparát je nyní vybaven monochromatickým režimem známým z modelu EOS 20D, který umožňuje uživatelům fotografovat černobíle s řadou efektů filtru. Korekce vyvážení bílé v odchylkách modrá/jantarová a purpurová/zelená je dostupná v ±9 úrovních a posouvání vyvážení bílé je rozšířeno tak, aby zahrnovalo směr odchylky purpurová/zelená. S přístrojem je standardně dodáván software pro zpracování RAW snímků Digital Photo Professional – jedná o stejný profesionální software pro práci, jaký je dodáván s modelem Canon EOS-1Ds Mark II v cenové úrovni 8000 EUR .

Nízkošumový snímač a přesná optika

Obrazové snímače CMOS mají změněnou konstrukci usazení pixelů, která se vyznačuje zlepšenou schopností izolovat veškeré reziduální náboje zůstávající po resetu pixelu. Tento zbytkový náboj je potom odečítán od expozice, a tím se odstraňuje statický strukturový šum. Zlepšení v kvalitě obrazu jsou viditelná především u dlouhodobých expozic a vysokých nastaveních citlivosti ISO a také ve skutečnosti, že jsou ve výsledném snímku lépe vykresleny uniformní barvy, např. modrá obloha. Nízký šum obrazového snímače CMOS druhé generace zaručuje čisté snímky v rozsahu citlivostí ISO 100 až 1600.

Obrazový snímač velikosti APS-C znamená, že fotoaparát má v porovnání s 35mm fotoaparáty 1,6násobné zvětšení. Objímka fotoaparátu pro objektivy EF-S přímo pracuje se všemi více než 60 objektivy Canon EF – jedná se o světově největší systém vyměnitelných objektivů. Je rovněž kompatibilní se čtyřmi objektivy EF-S vyvinutými pro digitální zrcadlovky Canon formátu APS-C (EOS 20D a EOS 300D), včetně nového objektivu EF-S 60 mm f/2.8 Macro USM.

Rychlejší zpracování pro lepší výsledky

Za špičkovou výkonností fotoaparátu se skrývá vysokorychlostní obrazový procesor Canon DIGIC II (Digital Image Core), jimiž jsou osazovány fotoaparáty Canon profesionální řady, EOS-1D Mark II a EOS-1Ds Mark II. Procesor DIGIC II je obrazovým procesorem Canon druhé generace, který je speciálně zkonstruován pro zpracování komplexních algoritmů vyžadovaných maximální kvalitou obrazu a pro optimalizaci funkcí zpracování, např. vyvážení bílé a barevné podání. Integrováním všech klíčových funkcí do jediného procesoru poskytuje DIGIC II špičkovou kvalitu snímků bez dopadů na rychlost odezvy fotoaparátu. „Digitální obrazová kvalita závisí na třech faktorech: kvalita objektivu, výkonnost obrazového snímače a schopnost zpracování obrazu,“ prohlásil pan Jensen. „Společnost Canon je vývojářem, konstruktérem i výrobcem klíčových komponent ve všech třech technologicky kritických oblastech: objektiv, snímač CMOS a obrazový procesor. Přední pozice Canon ve všech těchto životně důležitých technologických oblastech řadí model EOS 350D Digital na vrchol.“

Lepší zaostřování

Nyní lze vybírat z režimů Jednosnímkový AF (pro fotografování individuálních snímků), Inteligentní AF-servo (pro prediktivní sledování objektů přibližujících se rychlostí až 50 km/h do vzdálenosti až 10 m ) a Inteligentní AF (přepíná automaticky mezi režimy Jednosnímkový AF a Inteligentní AF-servo při detekování pohybujícího se objektu). Oproti EOS 300D umožňuje přímý výběr z těchto tří režimů zaostřování. Flexibilnějšího zaostřování lze dosáhnout výběrem bodu AF pomocí křížových tlačítek a také prostřednictvím hlavního ovladače. S objektivy EF s automatickým zaostřováním je možné ruční doostřování v kterékoli době a nová matnice Precision Matte zaručuje jasnější obraz v hledáčku pro snadnější a přesnější ruční zaostřování.

Vylepšený blesk

Vysouvatelný blesk má směrné číslo 13 a je posazen ještě výše (95,5 mm) nad optickou osu než u modelu EOS 300D, což pomáhá potlačit efekt červených očí a riziko stínů od tubusu objektivu ve snímcích. Rozšířen je úhel pokrytí, nyní podporuje objektivy s ohniskovou vzdáleností až 17 mm. Kompenzace zábleskové expozice ±2 kroky s krokem nastavení 1/3 nebo 1/2 je možná jak pro vestavěný blesk, tak pro všechny zábleskové jednotky Speedlite řady EX.

Tisk a prohlížení Tisk fotografií v kvalitě fotolaboratoře je možný bez použití počítače přímým připojením EOS 350D Digital k libovolné fototiskárně kompatibilní s PictBridge pomocí dodaného kabelu USB. Nové vysokorychlostní připojení USB 2.0 Hi-Speed zkracuje časy načítání a je rovněž kompatibilní s USB 1.1 a protokolem PTP (Picture Transfer Protocol) pro přenosy bez ovladače .

K výběru a prohlížení fotografií, jež se mají vytisknout, a k nastavování parametrů tisku slouží 1,8″ LCD. Při přehrávání snímků lze snímky přeskakovat dopředu nebo dozadu podle data, podle jednotlivých snímků nebo podle skupin 10 nebo 100 snímků. Model byl rozšířen o další režimy zobrazování při prohlížení a nyní je možné zobrazovat snímek bez překrytí informacemi.

Špičkové řízení expozice Model EOS 350D Digital si zachovává přesné 35zónové měření TTL modelu EOS 300D. Tři režimy měření (poměrové, částečné a celoplošné se zdůrazněným středem) je nyní možné ručně vybírat a dále lze kompenzaci expozice i posouvání expozice provádět s krokem 1/2 nebo 1/3. U modelu EOS 350D Digital zůstaly zachovány populární režimy EOS 300D programem řízeného snímání, např. Noční portrét, Sporty, Detail, Krajina, Portrét a Vypnutý blesk.

Adaptabilita fotografování
Dostupné rychlosti závěrky pokrývají rozsah 30 až 1/4000 s plus dlouhodobá expozice a vysokorychlostní synchronizace x-sync na 1/200 s. Slot paměťové karty podporuje karty CompactFlash typu I a II s kapacitou 2 GB a více. Volitelně jsou nabízeny drátové a infračervené dálkové ovladače. Sedm přednastavených vyvážení bílé (např. Zataženo, Žárovka, Zářivka atd.) plus uživatelské vyvážení bílé a posouvání vyvážení bílé (WB-BKT) ±3 kroky zajišťují, že barvy snímku odpovídají skutečnosti ve chvíli vzniku fotografie.

Rozsáhlé příslušenství, software
EOS 350D Digital je dodáván společně s akumulátorem NB-2LH, nabíječkou, kabelem USB, videokabelem, širokým řemenem k nošení fotoaparátu opatřeným zábranou proti smeknutí. Nové volitelné držadlo s akumulátorem/bateriemi BG-E3 propůjčuje fotoaparátu robustní a profesionálně vyvážený vzhled, zejména když je na přístroji nasazen objektiv s dlouhou ohniskovou vzdáleností. Pouzdro je opatřeno spouští závěrky a hlavním ovladačem pro vertikální/portrétové fotografování. Je dodáváno s jedním zásobníkem na 6 baterií AA a s dalším, do kterého lze vložit dva dobíjitelné Li-Ion akumulátory NB-2LH.

S přístrojem jsou rovněž dodávány software Digital Photo Professional pro zpracovávání RAW snímků, ZoomBrowser EX 5.1 (Windows) a ImageBrowser 5.1 (Mac) pro řízení přenosu obrazových souborů mezi fotoaparátem a počítačem, správu a tisk souborů a prohlížení a převod RAW snímků. Program PhotoStitch umožňuje bezešvé slučování snímků do panorámat. Software Arcsoft PhotoStudio slouží k umělecké a kreativní manipulaci se snímky.