Nezařazené

Canon 70-200 na dva způsoby

Rozsah zoomového teleobjektivu 70-200 je naprostá klasika a vyrábějí ho všechny významné firmy. Canon uvedl nové verze varianty se světelností F2.8 a varianty F4.0. Dva osmičková verze zůstala prakticky nezměněná, čtyřková doznala vítaných změn. Canon 70-200mm F2.8 IS III

Rozsah zoomového teleobjektivu 70-200 je naprostá klasika a vyrábějí ho všechny významné firmy. Canon uvedl nové verze varianty se světelností F2.8 a varianty F4.0. Dva osmičková verze zůstala prakticky nezměněná, čtyřková doznala vítaných změn. Canon 70-200mm F2.8 IS III
Stabilizovaný telezoom sestává z 23 členů v 19 skupinách. Ostření je vnitřní, kruhové ultrasonické ostření umožňuje doostření i při zapnutém autofokusu. Optická stabilizace umožní prodloužit čas o 3,5 stupně. Největší clona je F32, lamel je osm. Objektiv ostří od 120 cm, má vymezovač, takže je možné zkrátit dobu ostření eliminováním vzdálenosti pod tři metry. Zoomuje se kroužkem, zoomování i ostření je vnitřní. Průměr filtru má 77 mm. Tělo objektivu je z hořčíkové slitiny, objektiv váží 1440 gramů, měří 89 x 199 mm. V dodávce je sluneční clona a prstenec pro upevnění na stativ. Od modelu římská dva se liší jen antireflexními vrstvami, podle tvrzení výrobce by měly velmi omezit odlesky při protisvětle. Také má nový odstín bílé barvy, takový jako mají superteleobjektivy.
Canon 70-200mm F4 IS II USM
Je to druhá generace stabilizovaného objektivu, existuje ještě starší nestabilizovaná verze. Opticky jsou obě stabilizované verze stejné, mají 20 členů v 16 skupinách, jeden fluoritový a 2 z UD skla. Objektiv však má devítilamelovou clonu, to by se mělo příznivě projevit na bokehu. Minimální zaostřovací vzdálenost je teď jeden metr. Ostření je sonické vnitřní, objektiv má zcela novou elektroniku, aby mohl komunikovat s EOS přístroji nejnovější generace, jak by ne, předchozí verze je z roku 2006. Krom toho má vylepšenou stabilizaci, ta má teď tři režimy. Objektiv nabyl na váze i objemu, váží 780 g, měří 80 x 176 mm a průměr závitu pro filtr má 72 mm. V dodávce je sluneční clona a prstenec pro upevnění na stativ.
Názor Digineffu
Každému kdo byl ochoten mi naslouchat jsem vždy doporučoval čtyřkovou verzi, pravda, nestabilizovanou. Je nejlehčí a samozřejmě nejlevnější, stojí necelých 15 tisíc po cashback, kdežto stabilizovaný 30700 a kdo ví, kolik bude stát ta římská dvojka. Přitom opticky, ať visím, jestli rozdíl v kvalitě opravňuje dvojnásobek ceny. Můj názor na stabilizaci – při focení, nikoli videu, to je jiná věc! – zůstává skeptický. Roli hraje i váha, ta stará čtyřkový 70-200ka váží 705 gramů. Ovšem faktor radosti se kloní k novince a tahle nová čtyřková 70-200ka vypadá věru sympaticky.


Chcete znát názor prodejce, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky objektivu Canon EF 70-200mm f/4,0 L USM?