Nezařazené

ADATA i-memory Flash Drive

Jakmile je na začátku íčko s pomlčkou, musíte čichat jablečnou vůni. Obvykle se nemýlíte, Apple není daleko. Tak je tomu i zde, jde opravdu o externí paměťové úložiště určené pro i-Phony vybavené slotem pro Lightning port. Je to malé užitečné zařízení a stojí za pozornost. Jakmile je na začátku íčko s pomlčkou, musíte čichat jablečnou vůni. Obvykle se nemýlíte, Apple není daleko. Tak je tomu i zde, jde opravdu o externí paměťové úložiště určené pro i-Phony vybavené slotem pro Lightning port. Ta věcička se vyrábí v kapacitě od 32 do 128 GB a protože je to šikovné a je to pro iPhony, je to i drahé, od 1500 do 2800 Kč. Zato je to krásně provedené, voděodolné a prachuvzdorné. Má to jednak už zmíněný Lightning, jednak USB 3.1 (zpětně kompatibilní s USB 3.0 a 2,0. To znamená, že přes Lightning komunikuje s iPhonem, přes USB s libovolným počítačem, který je vybaven USB, s operačním systémem macOS 10.6 a vyšším, na PC pak od XP nahoru. Na iPhonu musíte mít IOS 8.0 a vyšší a pak z App Storu stáhnete aplikaci ADATA.

Přístroj jako takový
Z obrázku vidíte, jaký je to prcek, dodává se v krabičce a je k němu přidáno elegantní poutko.Když ho z krabičky vydolujete, Lightning je schovaný v horní části, snadno se vyklopí a pak lze tu věc strčit do slotu v iPhonu.Stačí malý pohyb a fleška může začít fungovat.Appku snadno stáhnete. Její rozhraní je vcelku snadno přehledné, nabízí přehled o fotkách, zvukových a videových formátech a textech na vašem mobilu a přes file manager se podíváte, co je na flešce uloženo. Dovede i zálohovat, vytvoří backup všeho, co v daném formátu na mobilu máte.Znamenitá je ale jedna specifická vychytávka: fotit a hlavně natáčet vide můžete rovnou na tuhle flešku. Pokud tedy nepotřebujete fotky rovnou posílat do světa a chcete své úlovky zpracovávat později, je dobré mít takové externí úložiště. Nezapráskáte si paměť a data snadno přenesete do vašeho počítače. ADATA tím poněkud supluje tvrdohlavě udržovaný odpor Applu k možnosti doplnit vnitřní paměť paměťovou kartou.
Nutno ovšem podotknout, že aplikace poněkud pokulhává za důmyslností hardwaru. Další jakési úskalí vidím v praktickém použití – je opravdu těžké tuhle miniaturu nezašantročit nebo rovnou neztratit. V dodávce je poutko, to jsem z opatrnosti ihned na tu věcičku připevnil. Asi by bylo užitečné flešku poutat k jinému zařízení, které při práci s iPhonem používáme, ať už je to stativ anebo stabilizační zařízení typu gimbal Osmo Mobile. Zvláště s tím posledním zařízením si bude velmi dobře rozumět.