Nezařazené

4 kompakty od Nikonu

Kromě jednopalcových kompaktů přichází Nikon i s přístroji s menším čipem. Nahlédněme do tiskové zprávy o Nikonech Coolpix B700 a B500, a A900 a A300. Všechny fotoaparáty jsou kompatibilní s novou aplikací bluetoothovou Nikon SnapBridge, která udržuje trvalé automatické spojení mezi fotoaparátem a chytrým zařízením.

Kromě jednopalcových kompaktů přichází Nikon i s přístroji s menším čipem. Nahlédněme do tiskové zprávy o Nikonech Coolpix B700 a B500, a A900 a A300. Všechny fotoaparáty jsou kompatibilní s novou aplikací bluetoothovou Nikon SnapBridge, která udržuje trvalé automatické spojení mezi fotoaparátem a chytrým zařízením.

COOLPIX B700 je vybaven objektivem s 60násobným optickým zoomem a optickými skly Super ED (zoom lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 120násobný1). Videosekvence jsou až v 4K UHD/30p, fotografie lze ukládat v RAW. Fotoaparát s 20,3 milionu pixelů a velkým rozsahem zoomu je vybaven systémem redukce vibrací (VR) s dvojí detekcí a účinností 5 EV2 a bočním ovladačem zoomu pro minimalizaci chvění fotoaparátu. Výřez snímků lze určovat pomocí vestavěného elektronického hledáčku nebo pomocí 7,5cm/3˝ výklopného a otočného monitoru LCD – obojí s 921 000 pixely pro tvůrčí práci s kompozicí z libovolného úhlu – a přístroj umožňuje okamžité sdílení snímků pomocí aplikace SnapBridge.


COOLPIX A900 s 20,3 milionu pixelů je vybaven optikou NIKKOR s 35násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 70násobný. Video je až 4K UHD/30p. 7,5cm/3˝ výklopný monitor LCD s 921 000 pixely a vysokým rozlišením a manuální expoziční režimy (P/S/A/M) nabízí vysokou míru tvůrčí svobody a aplikace SnapBridge umožňuje okamžitě sdílet pořízené snímky. Je možné rychle znovu dostat objekt do záběru pomocí tlačítka zoomu se skokovým vrácením a snadno zaznamenat působivé superčasosběrné videosekvence a časosběrné videosekvence. Výkonná redukce vibrací (VR) zaručuje ostré snímky a plynulé videosekvence i při použití nejdelší ohniskové vzdálenosti objektivu.


COOLPIX B500 má 16 milionů pixelů. Objektiv NIKKOR s 40násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 80násobný. Přístroj je vybaven výklopným 7,5cm/3˝ displejem LCD s 921 000 pixely.


COOLPIX A300 s 20,1 milionu pixelů a objektivem NIKKOR s 8násobným optickým zoomem, který lze s využitím funkce Dynamic Fine Zoom rozšířit až na 16násobný. Režim Inteligentní portrét pro snadné získání perfektních portrétních snímků a režim Automatická volba motivových programů pro automatickou optimalizaci nastavení fotoaparátu.


SNAPBRIDGE
Spárování chytrého zařízení s fotoaparátem Nikon je jednoduchá, jednorázová operace. Stačí jen nainstalovat aplikaci SnapBridge do chytrého telefonu nebo tabletu, zapnout fotoaparát a vybrat jej ze seznamu dostupných zařízení v aplikaci. Aplikace SnapBridge udržuje na pozadí trvalé spojení s fotoaparátem: můžete tak přenášet snímky v okamžiku jejich pořízení bez nutnosti opakovaného připojování. Snímky jsou synchronizovány i v době, kdy je fotoaparát v režimu spánku, takže můžete pokračovat v používání chytrého zařízení bez přerušení. Díky aplikaci SnapBridge může vaše chytré zařízení zobrazovat živý náhled všeho, co vidí váš fotoaparát Nikon. Můžete vytvářet kompozice snímků na monitoru svého chytrého telefonu nebo tabletu a dálkově spouštět závěrku pro pořízení snímku.