logotyp

Video

Tutoriály týkající se fotografické techniky

Osmo Mobile

Čínská firma DJI se v rozmezí několika málo let prosadila jako přední výrobce dronů, poprvé jsem zde o profi létající plošině referoval před pěti lety a obsáhlý článek o provozu dronu Phantom Vision jsem tu měl na podzim roku 2013. DJI ale vyrábí i jiné přístroje, například tento přenosný stabilizátor typu gimbal. Vyzkoušel jsem si ho na karnevalu v Benátkách.

Videoškola: Fotíme na sněhu

Přicházím s videem po půl druhém roce, to to ale uteklo! Budu se snažit, abych interval zkrátil... jak jen to půjde. Toto pokračování je aktuální, natočil jsem ho v úterý, u nás, v zasněžené Zvoli.

Videoškola: Fotíme při ostrém slunci

Fotograf je tvor nevděčný. Brblá, když nemá sluníčko a ostré slunce mu vadí kvůli tmavým stínům. V dnešním vydání videoškoly si ukážeme tři triky, jak na ostré slunce vyzrát.

Videoškola: Základní výbava domácího ateliéru

Je načase si začít všímat focení s ateliérovými blesky. Jakkoli to zní divně, základní výbava dvou 300W zábleskových přístrojů plus deštník vás stojí jako lepší externí blesk a mnohem míň než špičkový externí blesk. Seznámení vám zprostředkuje naše video.

Videoškoa – Fotíme ultrazoomem

Není ultrazom jako ultrazoom. Pro dnešní pokračování jsme se s Tomášem Mähringem vypravili na pražskou Loretu, abychom si ukázali možnosti cestovního kompaktu s třicetinásobným zoomem.

Videoškola: Zbrojíme na koncert

Focení koncertů, to je něco mezi sportem a zábavou. Výsledky bývají pěkné, vždycky je tam co fotit. V tomto dílu videoškoly se Tomáš Mähring vypravil na koncert s pevnými ohnisky od Canonu. No a já komentuji, jak z koncertu přinést pěkné obrázky (což se Tomášovi podařilo).

Videoškola: Fotíme pejsky

Tentokrát jsme se s Tomášem Mähringem zaměřili na naši Noru. Na ukázkových fotkách v recenzích jsme ji už mockrát viděli. Tentokrát si ukážeme pár triků, jak tyhle chlupaté potížisty fotit.

Video: Malujeme světlem Olympusem E-M10

Je to příjemná funkce sdílená i dalšími modely Olympusu, ale my jsme ji s Tomášem Mähringem zkoušeli na Olym desítce a natočili další díl videoškoly, kterou děláme ve spolupráci s Aaronem.

Video: Univerzální filtry

Je to specialita, nepoužívá to každý, ale zajímavé to je: filtry, jež se dají zasouvat do univerzálně použitelného rámečku. Lépe se to ukáže než vysvětlí, proto video.

Video: Shiftový objektiv

V dnešním pokračování videoškoly se podíváme na opravdovou exkluzivitu. Zkoušeli jsme s Tomášem Mähringem speciální objektiv, používaný zejména k fotografování architektury. Proč? To ukáže video.

Videoškola: Pracujeme s filtry

Je to pomůcka používaná od nepaměti a natáhla se do digitální fotografie z hlubin šerého analogového dávnověku. Na videu si ukážeme použití filtru polarizačního, přechodového a neutrálně šedého.

Video: Když nám počasí nepřeje

Tentokrát jsme si s Tomášem Mähringem vybrali opravdu mizerné počasí. Bylo skoro mlhavo a hlásil se podvečer. Nejlíp je sedět u kamen a nefotit. Někdy ale nic jiného nezbývá. Co s tím?

Fotoškola – Rámování fotografií

Ve třetím díle miniseriálu o konečné úpravě fotografií se podíváme opět k Nielsenům do pražské Ruzyně. Ukáží nám, jak jednoduché je opatřit fotografii pevným rámem.

Video : Co s vytištěnou fotkou

Pokračujeme ve videoškole, kterou s Tomášem Mähringem děláme ve spolupráci s firmou Aaron. Tentokrát jsme se vypravili do centrály Nielsenu v Praze Ruzyni a podívali se na adjustaci a laminaci. Přespříští pondělí se podíváme na rámování.

Videoškola: Tiskneme v odborném závodě

Vypravil jsem se s Tomášem Mähringem do Aaronu a tam jsme natočili první část třídílného seriálu o tisku, adjustaci a rámování fotek.

DigiNeff.cz - webový deník Ondřeje Neffa - vychází od roku 1999
Autor textů O.Neff (není-li výslovně uveden jiný autor).
Provozuje O.Neff s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Kontakt: ondrejneff zavináč gmail tečka com