Site icon Digineff

Huawei P40

 

Už svým modelem P20 zahájil Huawei na podzim roku 2018 novou kapitolu ve vývoji smartfonů – se špičkovými fotoaparáty (psal jsem o tom zde). Před rokem přišel P30 Pro a na otázku, zda je opravdu tak dobrý, jak se o něm píše, jsem musel poctivě připustit, že ano (viz zde). Mimo jiné i v této modelové řadě se používá sdružování fotodiod do čtveřic, jak jsem o tom psal minulý týden v článku o 102Mpx čipu Sony. Nyní řada Huawei P pokračuje, na základě čipsetu Kirin 990 G jsou postaveny modely P40, P40 Pro a P40 Pro+. Ve fotovýbavě najdeme poměrně velký snímač 1 / 1.28 palce. Je na ní podepsaná německá Leica, stejně jako předešle. Model P40 je umírněný: jde o klasický troj – fotoaparát, tedy kromě normálního tu najdeme ještě ultraširokáč a 3 x teleobjektiv. Ovšem skutečná pytlákova radost nastává ve variantě P40 Pro.

Hlavní fotoaparát má 50 Mpx Quad Bayer stabilizovaný snímač (tedy sdružené fotodiody) a objektiv F1.9, vedle toho 40 Mpx 1/1.54 palcový snímač v ultraširokém fotoaparátu a teleobjektivovou kameru s periskopovým zoomem s 5násobným,m zvětšením. Tento zoom je doplněn softwarovým zoomem, který sahá až na 50násobnéí zvětšení.

Připomenu, co je periskopový zoom: jde opravdu o optický zoom, tedy o soustavu čoček, nikoli jen o výřez plus zvětšení plus optimalizaci. Na rozdíl od standardního zoomu je však optická soustava lomena do pravého úhlu hranolem, podobně jako to dělá periskop. Tímto řešení se optická soustava snadněji umístí v plochém těle fotoaparátu, zde tedy v těle mobilu.


Ovšem naprostý masakr nabízí Huawei P40 Pro+. Ten má 40 Mpx širokáč 18/1.8, dále pak základní foťák 50 Mpx 23/1.9, periskopový tele- 8Mpx až 240/4.4 a trojnásobný tele 8Mpx 80/2.4. Krom toho je v bloku umístěn modul pro analýzu hloubky, používá se k vygenerování umělého bokehu (simulace malé hloubky ostrosti) a jako šestý element je tu senzor pro analýzu barevné teploty. Technicky vzato, je to tedy další inovativní průlom této čínské firmy.
Exit mobile version