Fotografujeme, Zajímavosti

Fotografie zlikviduje koronu!

Tým vedený docentem Pfefferem z Českého vysokého učení technického vyvinul revoluční způsob indikace osob infikovaných koronavierm Covid19. Využívá se toho interference glutamaxu obsaženého ve virových částečkách s infrasimální složkou neviditelného spektra s vlnovou amplitudální šířkou 1850 petametrů výboje z reflektoru osazeného polydiodovou výbojkou. Na ukázce je záběr pořízený ve viditelné části spektra.


Druhá ukázka je snímek pořízený speciální kamerou z laboratoře docenta Pfeffera. Interference virů je červeně vizualizována. Otázka, proč se virový roj objevil i nad hlavou sochy svatého Iva, patrona právníků, je předmětem intenzivního zkoumání týmu docenta Pfeffera. Oba infikovaní občané byli odchyceni a eskortováni do karantény.

Speciální kamera je velkoformátový digitál s čipem o velikosti 4 x 5 palců, vyvinutým firmou Jablotron, původně je určen pro kamery bezpečnostních systémů. Polydiodová výbojka je chlazená sodíkem. Jde samozřejmě o vývojový prototyp, vyrobený v podmínkách ČVUT.


Kamera rozlišení dostatečné na zobrazení jednotlivých virů i na vzdálenost do 50 metrů. Na proklik na libovolnou z červených skvrn na ukázce č. 2 uvidíte snímek viru. Krizový štáb ministra Hamáčka si od zavedení fotografického screeningu slibuje, že celostátní omezující opatření budou zrušena do Velikonoc (v roce 2022).