Fotografujeme

Fomeitop 2020

Ode dneška 17. září začíná dvoudenní setkání fotografů, filmařů a fotografických tiskařů FOMEITOP v Hradci Králové, Vše o něm je zde.  Vstup na akci je zdarma.
Hlavní tváře FOMEITOPu 2020:

  • Tvůrce obsahu Jirka Král, jenž vstoupil do nové životní etapy a prostřednictvím Socialparku sdílí svoje know-how s výrobci a odbornou veřejností.
  • Technologický guru Petr Mára, který přibližuje lidem a firmám nejnovější technologie a trendy pomocí přednášek nebo prezentací na YouTube.
  • Retušér a fotograf Stanislav Petera známý svými do detailu promyšlenými scénami a skvělou prací v postprodukci.
  • Marketér Milan Formánek, který již 14 let pracuje v marketingu Red Bull Media House.
    Fotograf a průkopník nevšedních fotografických projektů ve sportovní a reklamní fotografii Dan Vojtěch.

Online FOMEITOP
Letošní rok je ve znamení digitalizace e. I my jsme se rozhodli zpřístupnit hlavní program FOMEITOPu všem a připravili jsme online vysílání po oba dny trvání akce. Můžete se těšit na živé vysílání z hlavního pódia a doprovodný program. V minulých letech byl výprodej a bazar přístupný jen návštěvníkům akce, letos bude možné zboží zakoupit i online. Jedinou podmínkou je registrace na stránkách FOMEITOPu – www.fomeitop.cz.

30 let FOMEI
FOMEITOP 2020 je pro nás výjimečný také tím, že firma samotná slaví 30 let od svého založení. Za tu dobu jsme nasbírali mnoho zkušeností, které nám umožňují seznamovat zákazníky s těmi nejnovějšími trendy fotografické branže.

Novinky
Na trh uvádíme novou řadu rolovacích světel, která vyniká hlavně nízkou hmotností a flexibilní velikostí pro snadnou přepravu. Jedná se o LED ROLL RGB 100 DMX s bi-color režimem a 18 filmovými efekty a o tři nová Daylight LED ROLL světla s barevnou teplotou 5600K a příslušenstvím. Novinkou je i Teleprompter 14”, toto čtecí zařízení je pomocníkem pro snadný, plynulý a přirozený mluvený přednes při natáčení videí nebo podcastů.
Do nabídky minilabových médií jsme v roce 2020 přidali samolepicí fotopapír na etikety a v oblasti eventové fotografie nám přibyla kompaktní mobilní tiskárna DNP DP-QW410. Rozšířili jsme také portfolio archových a rolových médií o méně tradiční formáty, jak pro minilaby, tak i pro velkoformátové a stolní tiskárny. Novinky v řadě FomeiJet a FOMEI Collection obohatily naši nabídku fotopapírů pro tiskárny Canon, EPSON a HP. Pozadu nezůstává ani DNP, kde se objevila nová tisková média (metalická a samolepicí).

Výprodej a bazar na FOMEITOPu
Součástí každého FOMEITOPu je oblíbený prodej zboží za výprodejové ceny a bazar použitých produktů z prezentací a výstav. V letošním roce jsme se rozhodli výprodej přesunout i do online prostředí a všichni registrovaní účastníci budou mít možnost nakoupit přes FOMEI e-shop za FOMEITOPové ceny, tedy se slevou až 75 % na vybrané produkty.

FOMEITOP očima ředitele divize FOTO
„Během dne probíhají odborné semináře, prezentace, rozhovory se zajímavými hosty. Z původně pouze prezentační akce se stalo „setkání lidí“, kteří si rozumí a zajímají se o fotografii. Chceme, aby měl návštěvník výstavy na vše dost času. Může se během jednoho dne dozvědět informace, které se jinak těžko a složitě získávají. Vše je možné si prakticky vyzkoušet. Není ale pro nás větší odměna, než když vidíme, že jsou lidé s produkty a službami FOMEI spokojení. To nám dává sílu pro další zlepšování naší práce,“ říká Miloš Žalman.

FOMEITOP plný prezentací, seminářů a workshopů
Čtvrteční i páteční program je nabitý. Nasbírejte zkušenosti od těch nejpovolanějších ve svém oboru. Těšit se můžete na zajímavá setkání a témata v oblastech fotografování, marketingu a fototisku. Společně s partnery FOMEI jsme připravili praktické workshopy v ateliéru. Každý den se navíc můžete těšit na stánky Nikon, Canon, Sony, Panasonic, Hasselblad, Tomorrow 55 či výstavu Jazz World Photo. Zjistit více

O FOMEI

Společnost FOMEI vznikla v roce 1990. Skládá se ze tří divizí. Divize FOTO se zabývá vývojem, prodejem a servisem zařízení pro osvětlování a photofinishing. Od dob svého vzniku je fotografie doslova závislá na světle a chemii. V těchto šlépějích FOMEI kráčí. Osvětlovací technika fotografa na straně jedné, minilaby, fine art tiskárny a event tisková řešení na straně druhé. Třetím odvětvím podnikání FOTO divize jsou dalekohledy a puškohledy.