Nezařazené

Videoškola: Základní výbava domácího ateliéru

Je načase si začít všímat focení s ateliérovými blesky. Jakkoli to zní divně, základní výbava dvou 300W zábleskových přístrojů plus deštník vás stojí jako lepší externí blesk a mnohem míň než špičkový externí blesk. Seznámení vám zprostředkuje naše video. Natočil jsem ho s Tomášem Mähringem ve spolupráci s Aaronem. Na videu ukazuju zábleskové zařízení Menik, které prodává firma

Je načase si začít všímat focení s ateliérovými blesky. Jakkoli to zní divně, základní výbava dvou 300W zábleskových přístrojů plus deštník vás stojí jako lepší externí blesk a mnohem míň než špičkový externí blesk. Seznámení vám zprostředkuje naše video. Natočil jsem ho s Tomášem Mähringem ve spolupráci s Aaronem. Na videu ukazuju zábleskové zařízení Menik, které prodává firma Studiové blesky a já jsem ho volil proto, že má všechno co blesk potřebuje, rádiové odpalovačky pro moje posluchače stojí pakatel a má to bajonet pro příslušenství Bowens – přičemž na příslušenství (najmě na softboxech) záleží víc než na blesku samém. Nedávno jsme s těmito blesky fotili na semináři objektivů Zeiss. Takhle to pojednal s Meniky Ivan Dostál:


No a takto to na tom semináři vypadalo, fotila Alice Hrubá:


Co od takového zařízení chci? Aby nebylo moc drahé, set dvou Menik 300 wattsekundových s deštníkem stojí 11 tisíc a to je víc než slušný základ pro domácí ateliér. Chci, aby to mělo pilotní světlo spřažené s výbojkou (reguluje se síla záblesku a odpovídajícím způsobem se zesiluje nebo zeslabuje pilotka). Lze k tomu připojit rádiové odpalování, ale stačí jen jeden přijímač, protože blesk má čidlo a dokáže se opticky synchronizovat. Odpalovaček může být habaděj, stojí pakatel. Což zajímá mě, kvůli seminářům, normálně stačí pochopitelně jedna. No a ten zbytek už je ve voku a v rukouch… Podívejte se na video, tam to všechno povídám:

 

Inzerce

Techniku a služby nejlépe nakoupíte ve: