Nezařazené

Speciální vydání Digitálního fota: Photoshop

Na DVD najdete 550 minut videotutorialů:
Videoseriál: Photoshop pro fotografy

Na DVD najdete 550 minut videotutorialů:
Videoseriál: Photoshop pro fotografy
Photoshop pro fotografy je ucelený výukový kurz pro středně pokročilé uživatele. Vašek Chaloupka zde představuje základní postupy pro úpravu fotografií. Věnuje se úrovním a křivkám (1. díl), režimům prolnutí (2. díl) či lokálním úpravám pomocí masek (3. díl). Ve čtvrtém díle představuje pracovní postup Marka S. Johnsona – pět vrstev přizpůsobení. Další tři díly jsou pak věnovány barevnému prostoru LAB, osmý správě barev, devátý úpravám v Adobe Camera Raw a desátý retuším. Původně desetidílný seriál Vašek Chaloupka rozšířil o dva díly a pro tento seriál připravil ještě další dva prémiové!

Videoseriál: 5 minut s Photoshopem
Pětiminutovky volně navazují na videoseriál Photoshop pro fotografy, ale nejsou uceleným výukovým kurzem. Představují zajímavé, ale málo známé funkce a postupy Photoshopu – například nástroj Zaostření, Štětec historie v Režimu prolnutí. Několik dílů se věnuje i úpravám v Adobe Camera Raw; dozvíte se, jak napodobit HDR, jak selektivně pracovat s barvami či jak retušovat pleť.

Videoseriál: Rozšíření Photoshopu
Videoseriál Rozšíření Photoshopu představuje užitečné pluginy, které rozšiřují nabídku standardních filtrů Photoshopu. Některé jsou úzce specializované, jiné mají široké uplatnění, všechny nám ale dokáží významně ušetřit čas při úpravě fotografií. V prvních dvou dílech představuje Vašek Chaloupka širokou nabídku pluginů TOPAZ. Ve třetím díle se zabývá oblíbenou sadou Google Nik Collection a tématem posledních dvou dílů jsou pluginy určené pro úpravu portrétů – Perfect Photo Suite a Portrait Pro.

 

Podrobný obsah naleznete na webu www.digifotomag.cz.