Nezařazené

Sony Cyber-shot H5 a H2 (info)


Přístroj s elektronickým hledáčkem a stabilizovaným ultrazoomem od Sonyho jsme recenzovali loni v srpnu – už tento “nástřeloý model” byl velmi dobrý a jeho stabilizátor svým výkonem předčil i optimistická očekávání. Budeme zvědavi na možnost vyzkoušet si nástupce, zatím tu je tisková zpráva.

Tisková zpráva:
Modely Cyber-shot H5 a H2: Efektivní rozlišení 6,0 a 7,2 megapixelů, stabilizátor obrazu Super SteadyShot, snímač s vysokou citlivostí, objektiv Zeiss s 12x optickým zoomem, velké a čitelné LCD displeje s úhlopříčkami 2″ a 3″, možnost plně manuálního ovládání a akumulátor STAMINA s vynikající výdrží

Sony Cyber-shot H2, model H5 vypadá prakticky stejně.


Pokud na fotografování milujete svobodu a rozmanitost, budete tyto dva nové modely Sony Cyber-shot naprosto zbožňovat. Ponořte se do akce s prvním superzoomem z řady fotoaparátů Cyber-shot, který je vybaven revoluční technologií dvojité ochrany proti rozmazaným snímkům, se kterou jste se poprvé mohli setkat u nedávno představeného ultrakompaktního modelu Cyber-shot T9. Vyzkoušejte si dokonalý systém pro snižování rozostření snímků, který vám umožní lépe vyjádřit vaše fotografické cítění.

Srdce obou modelů tvoří CCD snímač Sony Super HAD o velikosti 1/2,5″, jehož zásluhou jsou výsledkem každého zmáčknutí spouště ostré a živé snímky. Fotoaparát Cyber-shot H5 je osazen CCD snímačem s efektivním rozlišením 7,2 Mpx, zatímco Cyber-shot H2 je osazen CCD snímačem s efektivním rozlišením 6 Mpx. Kromě výkonného objektivu Carl Zeiss Vario-Tessar s dvanáctinásobným optickým zoomem oba fotoaparáty navíc disponují funkcí 24x zvětšení Precision Digital Zoom. Model Cyber-shot H2 nabízí také 52x zvětšením v režimu VGA Smart Zoom, které u modelu Cyber-shot H5 dosahuje ve stejném režimu zvětšení až 57x. Univerzální objektiv určený pro široké využití disponuje rozsahem ohniskových vzdáleností 36-432 mm (přepočteno na kinofilm) při světelnosti F 2,8-3,7 a v režimu Makro umožňuje snímání již ze vzdálenosti 2 cm od fotografovaného objektu. Kroužek objektivu je pro větší pevnost vyroben z hliníku. Využitelnost objektivu ještě rozšiřuje možnost využít supervýkonný zoom i při natáčení videozáběrů v režimu MPEG VX Fine .

Použitý procesor Sony Real Imaging Processor zvýší vaše potěšení z fotografování: vaše snímky budou vždy ostré, barvy jako živé a odezva fotoaparátu okamžitá. Navíc díky technologii STAMINA a efektivnímu využití energie pořídíte až 400 snímků* na jedno nabití dodávaných Ni-MH akumulátorů.

Kromě automatických režimů, které usnadňují a urychlují práci s fotoaparátem, umožňují oba modely manuální nastavení expozice, což ocení zvláště kreativnější fotografové. Radost ze skvělých snímků vaší rodiny, přátel, sportu, přírody, koníčků či z dovolené už jednoduše nemůže být větší!

Dvojitá ochrana proti rozmazaným snímkům – stabilizátor Super SteadyShot a technologie vysoké citlivosti

Snímání při vysoké citlivosti, které u modelů Cyber-shot H5 a H2 slouží jako ochrana proti rozmazaným snímkům, vám umožňuje s jistotou pořizovat snímky i v obtížných světelných podmínkách. Riziko, že budou snímky rozmazané, protože fotíte z ruky, se rapidně snižuje. Spojení stabilizace obrazu Super Steady Shot a vysoké citlivosti vám navíc umožňuje pořizovat bez blesku snímky stejně ostré, jako s bleskem, avšak světlo ve snímcích bude působit mnohem přirozeněji. I rychle se pohybující objekty, které se těžko fotí, lze fotografovat s jistotou, že nebudou rozmazané.

Optický stabilizátor obrazu Super SteadyShot automaticky vyrovnává drobné vibrace a chvění ruky. Výsledkem každého stisknutí spouště jsou proto ostré digitální snímky. Nechtěný pohyb fotoaparátem, který by mohl způsobit rozmazání snímku je vyhodnocen, zpracován a čočky v objektivu jsou přenastaveny tak, aby otřes kompenzovaly. To je užitečné zejména při snímání na dlouhém konci dvanáctinásobného optického zoomu. Inženýři v Sony stabilizátor navrhli tak, aby optimálně reagoval na frekvence vibrací vznikajících při držení fotoaparátu a vyrovnával chvění rukou. Tuto funkci lze také využít spolu s dlouhými časy závěrky nebo s velkou clonou pro snímky s uměleckými ambicemi a dokonce i při zapnutém režimu snímání videosekvencí MPEG VX Fine. Zároveň můžete využít režimu dvouvteřinové samospouště, který vám pomůže vyhnout se otřesům způsobených zmáčknutím spouště.

Rozostření snímků je také u obou modelů sníženo díky vysoké citlivosti snímače. Tato technologie vám umožní snímat pohybující se objekty s menší mírou pohybové neostrosti (například když jedete v autě a fotíte stojící předmět), což není možné, pokud používáte pouze stabilizátor obrazu. Obvykle vede vysoká citlivost k vyšší hladině šumu v obrazu, nicméně díky užití nově vyvinuté technologie redukce šumu Clear RAW NR je odstup signálu od šumu výrazně větší. Originální algoritmus systému Clear RAW NR společnosti Sony snižuje hladinu šumu v barevné i jasové složce obrazu a umožňuje snímání při podstatně vyšších citlivostech (až do hodnoty ISO1000). To zajišťuje snímky s prokreslenějšími detaily a menším množstvím šumu. Tato funkce vám přijde vhod zejména při snímání ve slabě osvětleném prostředí. Nyní již nemusíte být stále ve střehu, protože vaše příležitosti k fotografování nejsou ničím omezovány a výsledky budou vždy skvělé.

Podělte se stylově

Nová technologie Clear Photo LCD Plus použitá v modelu Cyber-shot H5 výrazně zlepšuje rozlišení a jas obrovského hybridního LCD displeje s úhlopříčkou 3″ (7,5 cm). Barevný poměr NTSC zvýšený na 65 % vede k vynikající reprodukci barev. Povrch LCD obsahuje hladkou antireflexní vrstvu, která zajišťuje lepší kvalitu obrazu než běžné strukturované vrstvy. S větší efektivitou také potlačuje odlesky a tím zvyšuje kontrast displeje, zvláště venku na přímém slunci. Skvělý displej, pokud se o své snímky chcete podělit s přáteli a rodinou. Fotoaparát Cyber-shot H2 je osazen pohodlným LCD displejem s úhlopříčkou 2″ (5,1 cm), který zobrazuje 100 % snímaného obrazu – také jeho prostřednictvím lze snímky snadno komponovat i prohlížet. Oba modely jsou přirozeně vybaveny vestavěným průhledovým hledáčkem, abyste mohli komponovat záběry způsobem, který vám nejlépe vyhovuje.

Nová funkce přímé volby jasu displeje vás uchrání před nutností procházet menu přístroje kvůli změně jasu LCD displeje. Kromě prohlížení oblíbených snímků na LCD displeji fotoaparátu lze po připojení fotografie zobrazovat také obrazovce televizoru. V režimu snímání 16:9 můžete dokonce pořizovat širokoúhlé snímky, které pak budete moci promítat na širokoúhlém televizoru.

Snímky lze samozřejmě ukládat na volitelné paměťové karty Memory Stick Duo nebo Memory Stick PRO Duo a poté je přenést do počítače nebo vytisknout. Oba modely jsou vybaveny interní pamětí o kapacitě 32 MB – již nikdy vám neunikne žádná významná příležitost pořídit snímek. Oba modely také podporují vysokorychlostní rozhraní USB 2.0 a standard PictBridge pro přímý tisk na kompatibilních fotografických tiskárnách, jako je například Sony DPP-FP50.

K oběma fotoaparátům je dodáván nový program Cyber-shot Viewer, který poskytuje rychlé a snadno použitelné řešení pro přenos snímků do počítače a vyhledávání a sdílení vašich snímků s pomocí nové a jedinečné funkce pro tvorbu vlastních kalendářů. Program Cyber-shot Viewer navíc umožňuje jednoduchou editaci snímků, jako je změna velikosti nebo ořez snímků.

Plně kreativní ovládání

Menu na displeji a tlačítka na těle fotoaparátu umožňují pohodlný přístup k velké řadě profesionálnějších nástrojů každému, kdo chce při fotografování více projevit svou kreativitu. V nabídce najdete množství expozičních režimů, od plně manuálních po plně automatické. Nechybí ani možnost nastavení vyvážení bílé, několik režimů automatického ostření, jako kontinuální AF, či režim volby bodu AF a také manuální ostření. ISO, ostrost, kontrast, saturaci i měření expozice lze uživatelsky nastavit tak, aby vše vyhovovalo vašim případným uměleckým záměrům a různým podmínkám snímání.

Kromě klasických režimů reprodukce barev jako Standardní, Černobílý a Sépiový, nabízí oba modely navíc režimy “Přirozený” a “Živé” (Vivid). Režim “Přirozený” je nejvhodnější pro scény s mnoha různými odstíny barev, zatímco režim Živé zvýrazňuje základní barvy s více detaily a dodává snímkům na živosti a barvám na hloubce.

K dalším skvělým vlastnostem patří sedm pohodlných scénických režimů, pomocí nichž lze vystihnout náladu každého okamžiku. V režimech Soumrak, Portrét za soumraku, Portrét, Krajina, Pláž, Vysokorychlostní závěrka a Vysoká citlivost stačí pouze namířit a stisknout spoušť fotoaparátu. Automatika provede veškerá složitá nastavení a výsledkem jsou vynikající snímky. Pokud si nejste jisti, které z nastavení je pro danou situaci nejvhodnější, nedělejte si starosti. Průvodce funkcemi zobrazí nápovědu, jež vám s výběrem scénického režimu pomůže a to vše v českém jazyce.

Pokročilé funkce v kombinaci s uživatelskou přívětivostí

Nový průvodce po funkcích, režimech a ikonách přístroje potěší začátečníky, které provede po základních funkcích, jako jsou blesk, režim makro nebo nastavení samospouště fotoaparátu na LCD displeji.

Navíc nové tlačítko nastavení jasu obrazu (EV) uživatelům dovoluje snadno a rychle přímo nastavit EV, aniž by museli složitě procházet nabídkou přístroje. Tato funkce, zvláště v kombinaci se zobrazením histogramu na displeji, je velmi výhodná při pořizování snímků proti slunci nebo je-li zataženo. Nabídka na displeji dokonce upozorňuje na tlačítka “Tmavší” a “Světlejší”, takže i začátečník v říši digitální fotografie zvládne nastavení upravit. Díky uživatelsky přívětivému rozmístění ovládacích prvků a novému tlačítku “Play”, které je umístěno odděleně, mohou uživatelé snadno zobrazovat snímky, aniž by přitom museli komplikovaně procházet menu.

Nakonec, když uživatel volí rozlišení snímku, nový průvodce ihned zobrazí doporučenou velikost výtisku a zbývající počet snímků, které lze ještě uložit do paměti.

Větší přitažlivost

K fotoaparátům Cyber-shot H5 a H2 existuje také velké množství volitelných doplňků, jako je například odolné pouzdro z černé kůže (LCJ-HB), náhradní Ni-MH akumulátory (NH-AA-2DB) a množství speciálních filtrů a prvotřídních adaptérů na objektiv.

Vaší řečí

Novým prvkem dále usnadňujícím užívání obou modelů je možnost výběru zobrazení nabídky v jednom z patnácti jazyků, mezi něž patří: čeština, angličtina, dánština, finština, francouzština, holandština, italština, maďarština, němčina, norština, polština, portugalština, ruština, španělština a švédština.

Fotoaparát Cyber-shot H2 bude na evropském trhu dostupný od začátku dubna 2006, model Cyber-shot H5 od konce května 2006 za předpokládané ceny 12tisíc a 14tisíc.

KONEC

Hlavní technické údaje:

Cyber-shot H5

 • efektivní rozlišení 7,2 megapixelů
 • 12x optický zoom, až 57x Smart Zoom, 24x Precision Digital Zoom
 • stabilizace obrazu Super SteadyShot
 • režim Makro od 2 cm
 • vysoká citlivost (ISO Auto/80/100/200/400/800/1000)
 • technologie redukce šumu Clear Raw Noise Reduction
 • režim volby bodu AF
 • hybridní LCD displej Clear Photo plus s úhlopříčkou 3″ (7,5 cm)
 • rychlý provoz (zpoždění spouště bez namáčknutí: 0,4 s; zpoždění spouště s namáčknutím: 0,01 s)
 • vysoká výdrž akumulátoru s funkcí Stamina (cca 360 snímků*)
 • procesor Real Imaging
 • manuální ostření
 • manuální vyvážení bílé
 • součástí dodávky je Ni-MH akumulátor a nabíječka
 • možnost upevnění adaptérů na objektiv (volitelných)
 • záznam do formátu MPEG VX Fine se zvukovou stopou
 • vnitřní paměť 30 MB
 • funkce přisvícení pro AF
 • zobrazení histogramu
 • snímání v režimu 16:9 pro zobrazování na širokoúhlých televizorech
 • nový software Cyber-shot Viewer součástí dodávky
 • přenos dat přes vysokorychlostní rozhraní USB 2.0
 • scénické režimy (7)
 • zobrazení 100% snímaného obrazu na LCD
 • podpora standardu PictBridge
 • podpora zobrazení nabídky v patnácti jazycích (česky, anglicky, dánsky, finsky, francouzsky, holandsky, italsky, maďarsky, německy, norsky, polsky, portugalsky, rusky, španělsky a švédsky)

Cyber-shot H2

 • efektivní rozlišení 6,0 megapixelů
 • 12x optický zoom, až 52x Smart Zoom, 24x Precision Digital Zoom
 • stabilizace obrazu Super SteadyShot
 • režim Makro od 2 cm
 • vysoká citlivost (ISO Auto/80/100/200/400/800/1000)
 • technologie redukce šumu Clear Raw Noise Reduction
 • režim volby bodu AF
 • LCD displej s úhlopříčkou 2,0″ (5,1cm)
 • rychlý provoz (zpoždění spouště bez namáčknutí: 0,4 s; zpoždění spouště s namáčknutím: 0,009 s)
 • vysoká výdrž akumulátoru s funkcí Stamina (cca 400 snímků*)
 • procesor Real Imaging
 • manuální ostření
 • manuální vyvážení bílé
 • součástí dodávky je Ni-MH akumulátor a nabíječka
 • možnost upevnění adaptérů na objektiv (volitelných)
 • záznam do formátu MPEG VX Fine se zvukovou stopou
 • vnitřní paměť 30 MB
 • funkce přisvícení pro AF
 • zobrazení histogramu
 • snímání v režimu 16:9 pro zobrazování na širokoúhlých televizorech
 • nový software Cyber-shot Viewer součástí dodávky
 • přenos dat přes vysokorychlostní rozhraní USB 2.0
 • scénické režimy (7)
 • zobrazení 100% snímaného obrazu na LCD
 • podpora standardu PictBridge
 • podpora zobrazení nabídky v patnácti jazycích (česky, anglicky, dánsky, finsky, francouzsky, holandsky, italsky, maďarsky, německy, norsky, polsky, portugalsky, rusky, španělsky a švédsky)

* Počet snímků měřen dle standardu CIPA (CIPA: Camera & Imaging Products Association). Výdrž baterie modelu Cyber-shot H2 je až 400 snímků a model Cyber-shot H5 nabízí až 360 snímků.

Přístroj s elektronickým hledáčkem a stabilizovaným ultrazoomem od Sonyho jsme recenzovali loni v srpnu – už tento “nástřeloý model” byl velmi dobrý a jeho stabilizátor svým výkonem předčil i optimistická očekávání. Budeme zvědavi na možnost vyzkoušet si nástupce, zatím tu je tisková zpráva.

Tisková zpráva:
Modely Cyber-shot H5 a H2: Efektivní rozlišení 6,0 a 7,2 megapixelů, stabilizátor obrazu Super SteadyShot, snímač s vysokou citlivostí, objektiv Zeiss s 12x optickým zoomem, velké a čitelné LCD displeje s úhlopříčkami 2″ a 3″, možnost plně manuálního ovládání a akumulátor STAMINA s vynikající výdrží

Sony Cyber-shot H2, model H5 vypadá prakticky stejně.


Pokud na fotografování milujete svobodu a rozmanitost, budete tyto dva nové modely Sony Cyber-shot naprosto zbožňovat. Ponořte se do akce s prvním superzoomem z řady fotoaparátů Cyber-shot, který je vybaven revoluční technologií dvojité ochrany proti rozmazaným snímkům, se kterou jste se poprvé mohli setkat u nedávno představeného ultrakompaktního modelu Cyber-shot T9. Vyzkoušejte si dokonalý systém pro snižování rozostření snímků, který vám umožní lépe vyjádřit vaše fotografické cítění.

Srdce obou modelů tvoří CCD snímač Sony Super HAD o velikosti 1/2,5″, jehož zásluhou jsou výsledkem každého zmáčknutí spouště ostré a živé snímky. Fotoaparát Cyber-shot H5 je osazen CCD snímačem s efektivním rozlišením 7,2 Mpx, zatímco Cyber-shot H2 je osazen CCD snímačem s efektivním rozlišením 6 Mpx. Kromě výkonného objektivu Carl Zeiss Vario-Tessar s dvanáctinásobným optickým zoomem oba fotoaparáty navíc disponují funkcí 24x zvětšení Precision Digital Zoom. Model Cyber-shot H2 nabízí také 52x zvětšením v režimu VGA Smart Zoom, které u modelu Cyber-shot H5 dosahuje ve stejném režimu zvětšení až 57x. Univerzální objektiv určený pro široké využití disponuje rozsahem ohniskových vzdáleností 36-432 mm (přepočteno na kinofilm) při světelnosti F 2,8-3,7 a v režimu Makro umožňuje snímání již ze vzdálenosti 2 cm od fotografovaného objektu. Kroužek objektivu je pro větší pevnost vyroben z hliníku. Využitelnost objektivu ještě rozšiřuje možnost využít supervýkonný zoom i při natáčení videozáběrů v režimu MPEG VX Fine .

Použitý procesor Sony Real Imaging Processor zvýší vaše potěšení z fotografování: vaše snímky budou vždy ostré, barvy jako živé a odezva fotoaparátu okamžitá. Navíc díky technologii STAMINA a efektivnímu využití energie pořídíte až 400 snímků* na jedno nabití dodávaných Ni-MH akumulátorů.

Kromě automatických režimů, které usnadňují a urychlují práci s fotoaparátem, umožňují oba modely manuální nastavení expozice, což ocení zvláště kreativnější fotografové. Radost ze skvělých snímků vaší rodiny, přátel, sportu, přírody, koníčků či z dovolené už jednoduše nemůže být větší!

Dvojitá ochrana proti rozmazaným snímkům – stabilizátor Super SteadyShot a technologie vysoké citlivosti

Snímání při vysoké citlivosti, které u modelů Cyber-shot H5 a H2 slouží jako ochrana proti rozmazaným snímkům, vám umožňuje s jistotou pořizovat snímky i v obtížných světelných podmínkách. Riziko, že budou snímky rozmazané, protože fotíte z ruky, se rapidně snižuje. Spojení stabilizace obrazu Super Steady Shot a vysoké citlivosti vám navíc umožňuje pořizovat bez blesku snímky stejně ostré, jako s bleskem, avšak světlo ve snímcích bude působit mnohem přirozeněji. I rychle se pohybující objekty, které se těžko fotí, lze fotografovat s jistotou, že nebudou rozmazané.

Optický stabilizátor obrazu Super SteadyShot automaticky vyrovnává drobné vibrace a chvění ruky. Výsledkem každého stisknutí spouště jsou proto ostré digitální snímky. Nechtěný pohyb fotoaparátem, který by mohl způsobit rozmazání snímku je vyhodnocen, zpracován a čočky v objektivu jsou přenastaveny tak, aby otřes kompenzovaly. To je užitečné zejména při snímání na dlouhém konci dvanáctinásobného optického zoomu. Inženýři v Sony stabilizátor navrhli tak, aby optimálně reagoval na frekvence vibrací vznikajících při držení fotoaparátu a vyrovnával chvění rukou. Tuto funkci lze také využít spolu s dlouhými časy závěrky nebo s velkou clonou pro snímky s uměleckými ambicemi a dokonce i při zapnutém režimu snímání videosekvencí MPEG VX Fine. Zároveň můžete využít režimu dvouvteřinové samospouště, který vám pomůže vyhnout se otřesům způsobených zmáčknutím spouště.

Rozostření snímků je také u obou modelů sníženo díky vysoké citlivosti snímače. Tato technologie vám umožní snímat pohybující se objekty s menší mírou pohybové neostrosti (například když jedete v autě a fotíte stojící předmět), což není možné, pokud používáte pouze stabilizátor obrazu. Obvykle vede vysoká citlivost k vyšší hladině šumu v obrazu, nicméně díky užití nově vyvinuté technologie redukce šumu Clear RAW NR je odstup signálu od šumu výrazně větší. Originální algoritmus systému Clear RAW NR společnosti Sony snižuje hladinu šumu v barevné i jasové složce obrazu a umožňuje snímání při podstatně vyšších citlivostech (až do hodnoty ISO1000). To zajišťuje snímky s prokreslenějšími detaily a menším množstvím šumu. Tato funkce vám přijde vhod zejména při snímání ve slabě osvětleném prostředí. Nyní již nemusíte být stále ve střehu, protože vaše příležitosti k fotografování nejsou ničím omezovány a výsledky budou vždy skvělé.

Podělte se stylově

Nová technologie Clear Photo LCD Plus použitá v modelu Cyber-shot H5 výrazně zlepšuje rozlišení a jas obrovského hybridního LCD displeje s úhlopříčkou 3″ (7,5 cm). Barevný poměr NTSC zvýšený na 65 % vede k vynikající reprodukci barev. Povrch LCD obsahuje hladkou antireflexní vrstvu, která zajišťuje lepší kvalitu obrazu než běžné strukturované vrstvy. S větší efektivitou také potlačuje odlesky a tím zvyšuje kontrast displeje, zvláště venku na přímém slunci. Skvělý displej, pokud se o své snímky chcete podělit s přáteli a rodinou. Fotoaparát Cyber-shot H2 je osazen pohodlným LCD displejem s úhlopříčkou 2″ (5,1 cm), který zobrazuje 100 % snímaného obrazu – také jeho prostřednictvím lze snímky snadno komponovat i prohlížet. Oba modely jsou přirozeně vybaveny vestavěným průhledovým hledáčkem, abyste mohli komponovat záběry způsobem, který vám nejlépe vyhovuje.

Nová funkce přímé volby jasu displeje vás uchrání před nutností procházet menu přístroje kvůli změně jasu LCD displeje. Kromě prohlížení oblíbených snímků na LCD displeji fotoaparátu lze po připojení fotografie zobrazovat také obrazovce televizoru. V režimu snímání 16:9 můžete dokonce pořizovat širokoúhlé snímky, které pak budete moci promítat na širokoúhlém televizoru.

Snímky lze samozřejmě ukládat na volitelné paměťové karty Memory Stick Duo nebo Memory Stick PRO Duo a poté je přenést do počítače nebo vytisknout. Oba modely jsou vybaveny interní pamětí o kapacitě 32 MB – již nikdy vám neunikne žádná významná příležitost pořídit snímek. Oba modely také podporují vysokorychlostní rozhraní USB 2.0 a standard PictBridge pro přímý tisk na kompatibilních fotografických tiskárnách, jako je například Sony DPP-FP50.

K oběma fotoaparátům je dodáván nový program Cyber-shot Viewer, který poskytuje rychlé a snadno použitelné řešení pro přenos snímků do počítače a vyhledávání a sdílení vašich snímků s pomocí nové a jedinečné funkce pro tvorbu vlastních kalendářů. Program Cyber-shot Viewer navíc umožňuje jednoduchou editaci snímků, jako je změna velikosti nebo ořez snímků.

Plně kreativní ovládání

Menu na displeji a tlačítka na těle fotoaparátu umožňují pohodlný přístup k velké řadě profesionálnějších nástrojů každému, kdo chce při fotografování více projevit svou kreativitu. V nabídce najdete množství expozičních režimů, od plně manuálních po plně automatické. Nechybí ani možnost nastavení vyvážení bílé, několik režimů automatického ostření, jako kontinuální AF, či režim volby bodu AF a také manuální ostření. ISO, ostrost, kontrast, saturaci i měření expozice lze uživatelsky nastavit tak, aby vše vyhovovalo vašim případným uměleckým záměrům a různým podmínkám snímání.

Kromě klasických režimů reprodukce barev jako Standardní, Černobílý a Sépiový, nabízí oba modely navíc režimy “Přirozený” a “Živé” (Vivid). Režim “Přirozený” je nejvhodnější pro scény s mnoha různými odstíny barev, zatímco režim Živé zvýrazňuje základní barvy s více detaily a dodává snímkům na živosti a barvám na hloubce.

K dalším skvělým vlastnostem patří sedm pohodlných scénických režimů, pomocí nichž lze vystihnout náladu každého okamžiku. V režimech Soumrak, Portrét za soumraku, Portrét, Krajina, Pláž, Vysokorychlostní závěrka a Vysoká citlivost stačí pouze namířit a stisknout spoušť fotoaparátu. Automatika provede veškerá složitá nastavení a výsledkem jsou vynikající snímky. Pokud si nejste jisti, které z nastavení je pro danou situaci nejvhodnější, nedělejte si starosti. Průvodce funkcemi zobrazí nápovědu, jež vám s výběrem scénického režimu pomůže a to vše v českém jazyce.

Pokročilé funkce v kombinaci s uživatelskou přívětivostí

Nový průvodce po funkcích, režimech a ikonách přístroje potěší začátečníky, které provede po základních funkcích, jako jsou blesk, režim makro nebo nastavení samospouště fotoaparátu na LCD displeji.

Navíc nové tlačítko nastavení jasu obrazu (EV) uživatelům dovoluje snadno a rychle přímo nastavit EV, aniž by museli složitě procházet nabídkou přístroje. Tato funkce, zvláště v kombinaci se zobrazením histogramu na displeji, je velmi výhodná při pořizování snímků proti slunci nebo je-li zataženo. Nabídka na displeji dokonce upozorňuje na tlačítka “Tmavší” a “Světlejší”, takže i začátečník v říši digitální fotografie zvládne nastavení upravit. Díky uživatelsky přívětivému rozmístění ovládacích prvků a novému tlačítku “Play”, které je umístěno odděleně, mohou uživatelé snadno zobrazovat snímky, aniž by přitom museli komplikovaně procházet menu.

Nakonec, když uživatel volí rozlišení snímku, nový průvodce ihned zobrazí doporučenou velikost výtisku a zbývající počet snímků, které lze ještě uložit do paměti.

Větší přitažlivost

K fotoaparátům Cyber-shot H5 a H2 existuje také velké množství volitelných doplňků, jako je například odolné pouzdro z černé kůže (LCJ-HB), náhradní Ni-MH akumulátory (NH-AA-2DB) a množství speciálních filtrů a prvotřídních adaptérů na objektiv.

Vaší řečí

Novým prvkem dále usnadňujícím užívání obou modelů je možnost výběru zobrazení nabídky v jednom z patnácti jazyků, mezi něž patří: čeština, angličtina, dánština, finština, francouzština, holandština, italština, maďarština, němčina, norština, polština, portugalština, ruština, španělština a švédština.

Fotoaparát Cyber-shot H2 bude na evropském trhu dostupný od začátku dubna 2006, model Cyber-shot H5 od konce května 2006 za předpokládané ceny 12tisíc a 14tisíc.

KONEC

Hlavní technické údaje:

Cyber-shot H5

 • efektivní rozlišení 7,2 megapixelů
 • 12x optický zoom, až 57x Smart Zoom, 24x Precision Digital Zoom
 • stabilizace obrazu Super SteadyShot
 • režim Makro od 2 cm
 • vysoká citlivost (ISO Auto/80/100/200/400/800/1000)
 • technologie redukce šumu Clear Raw Noise Reduction
 • režim volby bodu AF
 • hybridní LCD displej Clear Photo plus s úhlopříčkou 3″ (7,5 cm)
 • rychlý provoz (zpoždění spouště bez namáčknutí: 0,4 s; zpoždění spouště s namáčknutím: 0,01 s)
 • vysoká výdrž akumulátoru s funkcí Stamina (cca 360 snímků*)
 • procesor Real Imaging
 • manuální ostření
 • manuální vyvážení bílé
 • součástí dodávky je Ni-MH akumulátor a nabíječka
 • možnost upevnění adaptérů na objektiv (volitelných)
 • záznam do formátu MPEG VX Fine se zvukovou stopou
 • vnitřní paměť 30 MB
 • funkce přisvícení pro AF
 • zobrazení histogramu
 • snímání v režimu 16:9 pro zobrazování na širokoúhlých televizorech
 • nový software Cyber-shot Viewer součástí dodávky
 • přenos dat přes vysokorychlostní rozhraní USB 2.0
 • scénické režimy (7)
 • zobrazení 100% snímaného obrazu na LCD
 • podpora standardu PictBridge
 • podpora zobrazení nabídky v patnácti jazycích (česky, anglicky, dánsky, finsky, francouzsky, holandsky, italsky, maďarsky, německy, norsky, polsky, portugalsky, rusky, španělsky a švédsky)

Cyber-shot H2

 • efektivní rozlišení 6,0 megapixelů
 • 12x optický zoom, až 52x Smart Zoom, 24x Precision Digital Zoom
 • stabilizace obrazu Super SteadyShot
 • režim Makro od 2 cm
 • vysoká citlivost (ISO Auto/80/100/200/400/800/1000)
 • technologie redukce šumu Clear Raw Noise Reduction
 • režim volby bodu AF
 • LCD displej s úhlopříčkou 2,0″ (5,1cm)
 • rychlý provoz (zpoždění spouště bez namáčknutí: 0,4 s; zpoždění spouště s namáčknutím: 0,009 s)
 • vysoká výdrž akumulátoru s funkcí Stamina (cca 400 snímků*)
 • procesor Real Imaging
 • manuální ostření
 • manuální vyvážení bílé
 • součástí dodávky je Ni-MH akumulátor a nabíječka
 • možnost upevnění adaptérů na objektiv (volitelných)
 • záznam do formátu MPEG VX Fine se zvukovou stopou
 • vnitřní paměť 30 MB
 • funkce přisvícení pro AF
 • zobrazení histogramu
 • snímání v režimu 16:9 pro zobrazování na širokoúhlých televizorech
 • nový software Cyber-shot Viewer součástí dodávky
 • přenos dat přes vysokorychlostní rozhraní USB 2.0
 • scénické režimy (7)
 • zobrazení 100% snímaného obrazu na LCD
 • podpora standardu PictBridge
 • podpora zobrazení nabídky v patnácti jazycích (česky, anglicky, dánsky, finsky, francouzsky, holandsky, italsky, maďarsky, německy, norsky, polsky, portugalsky, rusky, španělsky a švédsky)

* Počet snímků měřen dle standardu CIPA (CIPA: Camera & Imaging Products Association). Výdrž baterie modelu Cyber-shot H2 je až 400 snímků a model Cyber-shot H5 nabízí až 360 snímků.

Inzerce

Techniku a služby nejlépe nakoupíte ve: