Nezařazené

Rybí oko Samyang 7.5 mm F 3.5 pro čtyřtřetinový formát

Korejský leč vlastně japonský Samyang dá brzy na trh rybí oko pro Olympusy a Panasoniky systému micro 4 / 3. Výkon velký, cena rozumná, co víc si přát? Naši fotografové si oblíbili rybí oko Samyang 8 mm pro zrcadlovky APS – C a teď tedy přijde obdoba s úhlem záběru 180 stupňů pro přístroje řady G Panasoniku a Peny od Olympusu.

Korejský leč vlastně japonský Samyang dá brzy na trh rybí oko pro Olympusy a Panasoniky systému micro 4 / 3. Výkon velký, cena rozumná, co víc si přát? Naši fotografové si oblíbili rybí oko Samyang 8 mm pro zrcadlovky APS – C a teď tedy přijde obdoba s úhlem záběru 180 stupňů pro přístroje řady G Panasoniku a Peny od Olympusu. Objektivy sem dovážejí Poláci, takže i jejich stránka je polská. Zajímavá je zmínka o panoramatických obrázcích, zde najdete ukázky.

Na ta panorama jsem mimořádně zvědavý, protože primární vlastnost rybího oka je silné zkreslení a to prakticky vylučuje rybí oko z vytváření panoramatického obrazu metodou spojování sousedních fotek. Uvidíme, soudě podle výsledku bude třeba speciálního softwaru na vytvoření kulového panoramatu. Takže dodejme technické údaje – objektiv má ruční ostření, největší clonu F22, clona má 6 lamel, má 9 členů v 7 skupinách, měří 48.3mm x 60mm a váží 197 g. Stát by měl 7500 Kč, což je za rybí oko slušná cena.