Site icon Digineff

Nové číslo časopisu Stereo & Video

 

Chcete vědět

 

Chcete vědět

jak fotografuje Panasonic Lumix DMC-GX8, co vše umí unikátní tablet s videoprojektorem Lenovo Yoga, jak hraje OLED televizor LG 55EG910, jenž už nestojí majlant či zda už nastal čas připnout si na zápěstí některý z aktuálních modelů chytrých hodinek? Nebo snad potřebuje vylepšit zvuk svého televizoru? To vše a samozřejmě i mnoho dalšího se dozvíte na stránkách Sterea & Videa 1/2016.

Tady je malá ochutnávka z jeho obsahu:

 

LEXIKON: CHYTRÁCI NA ZÁPĚSTÍ

Po tabletech a chytrých telefonech kandidují na funkci našich osobních elektronických průvodců také chytré hodinky. Lexikon přibližuje, co vše dovedou, jak komunikují s ostatními zařízeními a jak náročné jsou na provoz i ovládání nejen v obecné rovině, ale také na konkrétních příkladech chytrých hodinek Alcatel, Apple, Asus, Huawei, LG. Samsung a Sony. Co říkáte, nenastal už čas připnout si některé z nich i na vaše zápěstí?

 

PROFIL: OLED TELEVIZOR LG55EG910

Titulek Pohlazení pro oči říká vše. A přidá-li se k tomu ještě cena tohoto modelu, která se už pohybuje pod hranicí padesáti tisíc korun, pak je zřejmé, že nastává čas postupného nástupu obrazové technologie OLED do našich příbytků. A s ní přichází i pro dosavadní LCD televizory nedostižná dokonalá reprodukce černé barvy, od níž se odvíjí celkový kontrast obrazu, i přirozenější, věrnější podání barev. Je tedy nač se těšit!

 

TEST: ZVUKOVÉ PODSTAVCE POD TELEVIZOR

Že zvuk plochých televizorů nebývá nic moc, se už mohla prakticky přesvědčit většina jejich majitelů. A tak není divu, že často hledají způsob, jak ho zlepšit prostřednictvím externí audioaparatury. K dosavadním řešením, reprezentovaným zejména domácími kiny, soundbary a zvukovými projektory, se nyní připojuje i jejich nová odnož – ploché zvukové základny, na něž se televizor přímo postaví. Jejich výhodou jsou minimální nároky na prostor i jednoduché zapojení. A jak vylepší zvuk? Na to odpovídá test šesti takových základen značek Bose, JBL, Panasonic, Philips, Pioneer a Sony. Neprospěla by některá z nich i zvuku vašeho televizoru?

 

TEST: SESTAVY ZESILOVAČ + SÍŤOVÝ PŘEHRÁVAČ + REPROSOUSTAVY

V mnoha domácnostech začínají přehrávače desek nahrazovat jejich síťoví následníci. Jak se vedou v kombinaci s odpovídajícím integrovaným zesilovačem a regálovými reprosoustavami? To ukázal obsáhlý test, v němž se sešly přístroje Cambridge Audio, Denon, Marantz, Pioneer a  Pro-ject s reprosoustavami Canton, Elac, Pioneer, Sonus Faber a Triangl. Uvažujete-li i kompletní obměně vašeho domácího audiořetězce či jen o jeho doplnění o síťový přehrávač, pak si tento test určitě nenechte ujít.

 

Ale tím výčet lahůdek, které přináší Stereo & Video 1/2016, ještě zdaleka nekončí. V samostatných Profilech se představují mj. špičkový BD přehrávač Pioneer BDP-180, AV přijímače Onkyo TX-RZ900 a RZ800, síťový přehrávač s pevným diskem Bluesound Vault 2, kapesní audiopřehrávač Fiio X7, reproduktorové soustavy Bang & Olufsen Beo Lab 90 a Wharfedale Diamond 230, soundbar Klipsch Reference R-10B, bezdrátová jednotka s DA převodníkem NAD MT2 a sluchátka Sonus faber Pryma a Sennheiser HD 451. V rubrice High Fidelity příznivce věrné reprodukce jistě zaujmou soustava složená z integrovaného zesilovače Naim NAIT5SI, CD přehrávače Naim CD5SI a reprosoustav ProAc Studio 118 stejně jako reproduktorové soustavy Jamo C 103 a KEF Reference 3 či aktivní sub-basová jednotka REL Acoustic S/3.

 

No, řekněte, nebyla by škoda o všechny tyto informace přijít? Takže rychle do trafiky, než vás rychlejší zájemci předběhnou a Stereo & Video 1/2016 bude vyprodáno! Nebo – ještě lépe – objednejte si jeho pravidelné doručování. Na výběr je hned šest atraktivních variant jeho celoročního předplatného:

Víc na www.stereovideo.cz

 

Exit mobile version