logotyp

Blog Dílny

Canon verus Nikon

Na iDnesu vyšla rozsáhlá srovnávací recenze na Canon 5D Mk III a Nikon D800. Zaujala mě diskuse, která se kolem článku rozpoutala. Kvůli ní jsem se přihlásil jako přispěvatel, ale dovolilo mi to jenom dva řádky a to je málo. Takže můj polemický příspěvek je zde.

Seminář o kompozici

V neděli jsem vedl v Břežanech (mám tam ateliér a pidiučebnu PC) seminář o kompozici. Možná vás pár detailů zaujme.

Jeho veličenstvo internet

Od této otázky se odvíjí nejedna debata v našich fotografických luzích a hájích. Teď, když v Las Vegas skončil CES a vzpamatováváme se z přílivu novinek, možná nastala chvilka na trochu přemýšlení.

Jak se fotí Mikuláš

Dnes budu s Dílnou na Staroměstském náměstí v Praze fotit mikulášské radovánky, je to náš pravidelný dílenský seminář. Ke slovu přijde – blesk, nejen proto, že k čertům blýskání patří.

Lekce o portrétu

Je to maličkost. Mistr portrétní fotografie Annie Leibowitz v rozhovoru s Brianem Williamsem pro televizní stanici NBC označila iPhone za nejlepší současný kompakt.

Pokračujeme s vrstvami – jednoduché prolínání

V říjnu jsem tu zveřejnil jednoduchý návod na malování světlem ve vrstvách. Mluvil jsem tam o brutálním ztmavením. Dnes to budeme ztmavovat citlivěji. A přidám maličkou soutěž!

Pokračujeme s vrstvami – vyrábíme superostrou fotku

Můj článek zamýšlený pro posluchače Dílny a začátečníky ve věci Photoshopu a vrstev jako takový vás zaujal a to mě samozřejmě těší. Připravil jsem tedy druhý jednoduchý tutoriálek, který naznačuje, co dalšího se dá s vrstvami a maskami dělat.

Začínáme s vrstvami

Tento článek je určen především posluchačům Dílny, ale samozřejmě všem, kdo se  práce s vrstvami obávají anebo jim to dělá potíže. Začněme tedy opravdu tím nejjednodušším a zkusme to udělat zábavné!

Fotili jsme v ateliéru portrét

S posluchači Dílny jsem strávil jedno odpoledne v ateliéru v Idifu. Procvičovali jsme tam základní zásady svíceného portrétu. Pojďte se podívat, co jsme tam prováděli. Všechny fotky pořídila Magdalena Skopek, posluchačka Dílny.

Ze života Dílny – fotili jsme v noci

Zkušenější samozřejmě zají zásady focení v noci, ale začátečníci si je možná rádi zopakují. Ukázkové fotky jsou ze semináře Noční Praha z 23.9.

Fotofejeton: Chvála detailu

Berte to i jako ukázku práce setového objektivu Canon EF-S 55-250 mm f 4-5,6 IS II, který patří do kategorie low end cenou 6300 Kč, když ho koupíte v setu, přijde na cca 5 tisíc. Ale o to teď nejde. Fotil jsem vnučku na baletním vystoupení její školky...

Dílna zahájila – cesta za motivem

Dlouhodobý školicí program Dílna už běží naplno – fotili jsme v zoologické zahradě a v těchto dnech s novými členy probírám fotografickou abecedu. A hned na začátku je otázka motivu.

BLOG: Jak sedláci u Chlumce

Příští týden se chystáme s Ljubou na čtyři dny obytným busíkem do Toskány – a tumáš čerte kropáč, odešel mi Canon EOS 7D!

DigiNeff.cz - webový deník Ondřeje Neffa - vychází od roku 1999
Autor textů O.Neff (není-li výslovně uveden jiný autor).
Provozuje O.Neff s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Kontakt: ondrejneff zavináč gmail tečka com