logotyp

Pentax

Pentax K-70

Novinka od Ricoh-Pentaxu navazuje na K-50, první deštiodolný amatérský přístroj této značky. I tato zrcadlovka je robustní – s vlastnostmi, které bychom hledali spíše ve vyšší cenové třídě.

Pentax K-1

Nasazení plnoformátové zrcadlovky je ze strany Pentaxu tak významný čin, jako když Sony přišel se svou Alfa 7 před třemi lety. Pentax, hrou osudu či spíš nešťastným marketingem odsunutý do pozadí, odvážně nabídl svého hráče do první ligy. Už jsem ho tu představoval, teď se na něj podíváme důkladně. Verdikt je jasný – pokud se o něj bude pečovat, z tohohle hráče může být hvězda!

Pentax K1 v ZOO

Zoologická zahrada je dobrý polygon pro zkoušku fotoaparátu. Měl jsem tam nějaké řízení, v pravé poledne – nejhorší možná doba na focení. Ale nějaké poznatky si můžete z pořízených obrázků udělat, berte je jako předehru k recenzi.

Pentax K1 – první setkání

Měl jsem v ruce předprodukční vzorek plnoformátové zrcadlovky Pentax K1. Svoje první dojmy zaznamenám v tomto článku a také na videu, které můj článek doprovází.

Pentax K1

Je to novinka tak nenová, že si vrabci na střeše už vyřvali zobáky, nicméně – konečně je tady, plnoformátová zrcadlovka od Pentax. 36 mega, pětiosá stabilizace, výklopný displej. A spousta dalšího.

První fotky plnoformátového Pentaxu

Adorama zveřejnila první obrázky zrcadlovky Pentax s čipem 24 x 36. Technický popis chybí, tak se aspoň podíváme.

Pentax 24-70/2.8

Jako předvoj chystaného plnoformátového Pentaxu přichází objektiv, který na full frame prezentuje univerzální základní objektiv. Má zajímavé parametry a hlavně cenu – 37 tisíc.

Pentax K3 II

Není to úplně nový model, je ale vylepšený: zrcadlovka s 24 Mpx snímačem, 27bodovým autofokusem – a má novou stabilizaci na čipu, která by měla ustát 4,5 EV delší časy.

Pentax Q-S1

Pokud někomu přijde řada Nikon1 moc velká, má po ruce alternativu, řadu Q od Pentaxu. Během tří let se zrodila už celkem čtyři kvéčka, model S1 je tedy nejnovější a (nepatrně) největší. Vezměme na něj lupu.

Pentax K-S2

Díky zastoupení Pentaxu jsem měl k disposici vskutku žhavou novinku, model APS-C zrcadlovky K-S. Nomenklatura fotoaparátů je někdy záhadná, i zde: tato es dvojka je hodně nepodobná es jedničce, kterou jsem tu nedávno recenzoval. Už proto, že svými parametry je postavena o třídu výš než S1.

Zjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Pentax K-S2.

Pentax K-S1

Vyšel model Pentax K-S2 a já zjistil ke své hanbě, že mi K-S1 ušel! Napravuji tedy chybu, protože jde o úžasný foťák za neuvěřitelně dobrý peníz.

Zjistěte aktuální cenu, dostupnost a také podrobné parametry digitálního fotoaparátu Pentax K S1.

Pentax K-S2

Mám rozepsanou recenzi na K-S1 a už je tu – po tři čtvrti roce – inovovaná verze! Prozradím, že se mi S1 velmi zamlouvá a že S2 jistě půjde v jejich šlépějích. Zalistujme ve specifikacích této novinky.

Pentax HD DA 15mm f/4,0 ED AL Limited

Pevné ohnisko a ještě k tomu série Limited, s clonou z ultra tenké oceli a zaoblenými lamelami. Byl jsem zvědavý, co tento objektiv předvede.

Chcete znát názor prodejce, znát aktuální prodejní cenu a vidět nové snímky objektivu Pentax HD DA 15mm f/4,0 ED AL Limited ?
 

Pentax K-S1

Milovníky výstředních konceptů může potěšit opravdová novinka od Ricoh – Pentaxu. Zrcadlovka osvícená jako vánoční stromeček, to tu ještě nebylo! Zde jsou hlavní rysy tohoto nezvykle řešeného přístroje.

Ceny EISA 2014-2015

Každoročně jsou odměněny speciální cenou výrobky spotřební elektroniky. Nás zajímá jediná kategorie, foto. Jak to letos dopadlo?

DigiNeff.cz - webový deník Ondřeje Neffa - vychází od roku 1999
Autor textů O.Neff (není-li výslovně uveden jiný autor).
Provozuje O.Neff s.r.o. - všechna práva vyhrazena

Kontakt: ondrejneff zavináč gmail tečka com