V médiích kmitla zpráva, že nad Prahou létala vzducholoď slavné značky Zeppelin. Na její palubě seděl a fotil známý fotograf Prahy Richard Horák, takto i porotce naší fotosoutěže a přítel Digineffu. Pozvali ho coby fotografa Prahy – připomenu jeho skvělou výstavu v Nikon Gallery letos v lednu. On tedy fotí nejraději v mlze a dešti a tak brzy ráno, že jsou vzhůru jen kocouři a flamendři, tentokrát to ale bylo za podmínek takřka luxusních. Tady ho máte in persona před Zeppelinem u sloupu v Letňanech.



Toto je Zeppelin v plné kráse, řiditelná vzducholoď plněná héliem, propaguje to, na čem firma vydělává – stavební stroje.



Uvnitř to vypadá jako v letadle. Stroj je samozřejmě německý, německý je létající i pozemní personál. Vše bylo ve velkém ordnungu, podotýká Richard a nepochopil jsem, jestli si stěžuje nebo pochvaluje.



Let byl naprosto tichý a klidný – Richard si posteskl jen na to, že byl krátký: kvůli větru se létání pozdrželo a aby se dostalo na všechny, kteří měli letět, doba letu se smrskla na dvacet minut. Ovšem byly to minuty nezapomenutelné.



Fotit se dalo ze čtyř míst v kabině, vyklápěcími okénky. Největší radost má Richard z fotky stínu létající lodi.



Vznikly i takřka humorné kombinace na téma „stín Zeppelinu“.



Chápu, že muselo Richarda bolet srdce, když se stroj otočil a vracel se k Letňanům.









Tak snad někdy na shledanou…



… ale spíš u nás uvidíme rypadla Zeppelin než vzdušné koráby.



Fotografoval Richard Horák