Panasonic jde jinou cestou než jsou běžné slevy typu černý pátek nebo černé pondělí. Ke svým MFT modelům G80, GX80 a GX800 nabízí zajímavé příslušenství. Stojí za to se na nabídku podívat.

Panasonic G80 je plnohodnotně vybavená bezzrcadlovka systému Micro Four Thirds s výměnnou optikou, šestnáctimegovým rozlišením, s čipem bez nízkofrekvenčního filtru, s elektromagneticky kontrolovanou závěrkou a tak vyspělou automatikou, že po technické stránce nenechá ve štychu ani naprostého laika. Jeho utěsněné tělo z hořčíkové slitiny ho koncepčně řadí přinejmenším do střední třídy ve své kategorii. Na některých modelech fotoaparátů nacházíme stopy snah ošidit to a hned zas tohle, aby model na trhu neujídal koláč jiným modelům téhož výrobce. Toto zde není. Co se dneska umí vyrobit, to tu je a za rozumnou cenu. V základní nabídce jsou dva kity, podstatně lepší je kit G80M s objektivem 12-60/3.5-5.6. Jako přívažek k němu Panasonic nabízí portrétní objektiv 25/1.7 a brašnu. Stejný objektiv nabízí i k přístroji GX80. Je to plnohodnotný, velmi pohotový a svižný přístroj, ideální pro živou fotografii reportážního typu, obrázek je zde dole: 


GX800 je malinký a velmi výkonný přístroj – používal jsem ho týden jako obrazový zápisníček při putování po ostrově Fuertaventura., recenzoval jsem ho zde . Skvělý je standardně dodávaný objektiv 12-32 mm. V nabídce je k němu náhradní akumulátor a microSD karta zdarma.

Celkovou nabídku můžete prozkoumat v následující tabulce: