Cestování s digitálním fotoaparátem
  StrĂĄnka nenalezena | www.digineff.cz
logotyp
PoĹžadovanĂĄ strĂĄnka nebyla nalezena.
DigiNeff.cz - webový deník Ondřeje Neffa - vychází od roku 1999
Autor textů O.Neff (není-li výslovně uveden jiný autor).
Provozuje O.Neff s.r.o. - vĹĄechna prĂĄva vyhrazena

Kontakt: ondrejneff zavináč gmail tečka com


Cestování s digitálním fotoaparátem


Hledej na WWW
na digineff.cz
na www.digineff.cz


Naučte se pracovat se základním fotografickým příslušenstvím a používat vyspělé funkce svého digitálního fotoaparátu - to je cíl nové publikace z řady Praktická fotografie, kterou napsali Jan Březina, Ondřej Neff, Petr Scheufler a další autoři.

Každý, kdo přešel z analogu na digitální fotografii hovoří o tom, že fotografuje mnohem častěji, než dříve. Přece jen to vědomí, že film stojí hříšné peníze, nás brzdí ve fotografickém nadšení. Digitální aparát taky není zrovna levná záležitost - třebaže se ceny oproti minulosti dramaticky snížily. Jenže "digi" vyžaduje jednorázovou investici, rána v peněžence se zacelí a pak už následují jen minimální, někdy vůbec žádné výdaje. Fotografujeme častěji - a mnozí z nás si zvykli nosit v kapse digitální fotografický zápisník. To je jedna z velmi správných metod použití digitální fotografie. A samozřejmě že nenecháme svoje "digi" doma, až pojedeme na cesty, a na chalupu, anebo třeba na druhý konec světa. Necestujeme jenom v létě. Prázdniny jsou sice hlavní údobí pro cestování, ale neméně lákavé jsou i výlety do hor v jarním a podzimním období - a samozřejmě cestování vysloveně zimní, za lyžařským sportem.

Toto je veliký rozsah fotografických úkolů. Každý druh fotografie má svoje specifika. Asi nepotkáme člověka, který by mistrovsky zvládal vše, od fotografování hmyzu po etnografické studie domorodých kmenů někde v pralesích. Proto jsme požádali o spolupráci specialisty ve specifických oborech.

Nikdo ale nemusí mít obavy, že naše kniha prezentuje celou širokou "knihovnu" úzce specializovaných příruček. Jde o to, že digitální aparáty, kromě opravdu těch nejjednodušších, jsou konstruovány tak, aby dokázaly vyhovět nejrůznějším požadavkům. Jsou to skutečně univerzální přístroje s velkou škálou použití. Postupem času, jak bude narůstat naše zkušenost, sami rozpoznáme, co všechno se s "digi" dá dělat. Ten čas ovšem výrazně zkrátíme a tudíž se dříve dobereme uspokojivých výsledků, když vezmeme úvahu zkušenosti těch, kteří se dostali o trochu, mnohdy o hodně velký kus cesty dál. A tom je právě tato publikace.

Cestování s digitálním fotoaparátem je základní publikace, která by neměla chybět žádnému začínajícímu, ani mírně pokročilému digitálnímu fotografovi, který se chystá s fotoaparátem do exteriéru

Konkrétně si v publikaci osvojíte:

  • Obecné fotografické základy při práci v exteriéru
  • Fotografické postupy v řadě specifických scén
  • Zásady ochrany digitálního fotoaparátu
  • Základy softwarových úprav fotografií
  • Řešení řady praktických problémů
  • Funkce a možnosti různého fotopříslušenství
  • Celý obsah publikace naleznete v PDF souboru.
Publikace je vytištěna na kvalitním křídovém papíru, plnobarevně ve formátu A4, rozsahem 88 stran. Cena publikace je pouze 192 Kč (plus poštovné). Knihu je možno z IDIF (Institut digitální fotografie) objednat zde. Zde najdete další informace o IDIF a jeho publikacích.